Były kwiaty, pióra, kozaki za kolano, kokardy na włosach, wychudzona Victoria Beckham, Madonna ubrana od stóp po głowę w Gucci, z coraz bardziej umięśnionym ciałem, jednak największą gwiazdą podczas Nowo Jorskiego Tygodnia Mody była Tavi Gevinson, czyli trzynastoletnia bloggerka, która umieszcza posty o modzie. Filigranowa Tavi mówi o sobie, że jest "malutkim 13 letnim głupkiem, która "cały czas spędza na przebieraniu się w dziwaczne kurtki i ładne kapelusze". W tym miesiącu jest na okładce nowego magazynu Dasha Zhukova. Wywiad z nią możemy również przeczytać w nowym wydaniu magazynu Love. Tavi została sfotografowana w pierwszych rzędach najważniejszych pokazów tego roku. Na początku były podejrzenia, że za blogiem Tavi-thenewgirlintown siedzi cała sztaba dorosłych stylistów, ponieważ był tak profesjonalny. Zobaczymy na nim analizę najnowszych trendów, komentarze do artykułów w topowych magazynach oraz zdjęcia samej Tavi, na której przedstawia swoje ubrania. Jej przemyślenia są takie dojrzałe oraz trafne. Dlatego jej blog stał się wyrocznią dla świata mody. Aby wybrać się na Nowo Jorski Tydzień Mody, Gevinson opuściła na tydzień szkołę. A tata zarówno ją odprowadził na najważniejsze pokazy roku, jak ją odebrał, aby szybko poszła do domu myć zęby i kłaść się spać.

"Tavi jest niesamowita," mówi Charlie Porter, który jest redaktorem naczelnym magazynu Fantasic Man, zajmujących się modą i najnowszymi trendami. Według niego "Tavi ma niesamowite spostrzeżenia. Jednak myślę, że musi uważać, aby kierować się własną drogą, a nie pozwolić ludziom traktować ją jak nową figurę w modzie. Będzie jeszcze 10 sezonów w modzie, zanim ona będzie miała nawet 18 lat. To bardzo dużo czasu, jednak mam nadzieję, że będzie dalej blogowała i nie będzie szła na kompromisy."

Nastolatka obecnie ładuje swoje zdjęcia z pokazów z Nowego Jorku na stronę internetową Pop, magazynu o modzie. Są to pierwsze zarobione pieniądze z dziennikarstwa. Kiedy została zapytana czy koledzy z klasy czytają jej blog, odpowiedziała, że nie. A na pytanie czy rozumieją jej styl, powiedziała, że niewielka liczba osób.

Tavi ma bardzo oryginalny styl, niejeden projektant mody by jej pozazdrościł. Również posiada niewątpliwy talent do oceny, jak i dziennikarski.Czy właśnie weszliśmy w czasy, kiedy to już w wieku 13 lat zdobywamy doświadczenie, czy już nie ma czegoś takiego jak dzieciństwo?