Przed nimi szansa na tytuł Miss Polski i reprezentowanie naszego kraju w wyborach Miss World. Wcześniej jednak czeka je ciężka praca i przygotowania do Gali finałowej, która odbędzie się 4 września 2009 w płockim Amfiteatrze. Finał będzie transmitowany przez Telewizję Polsat, ale dziewczyny będzie można zobaczyć też na żywo, w Płocku, w ramach organizowanego tam Festiwalu Piękna od 29 sierpnia do 6 września b.r.. Bilety na festiwalowe imprezy są już od nabycia na www.ticketpro.pl oraz na www.pokis.pl.
Piękne finalistki
Wśród 24 dziewcząt są maturzystki i studentki, a także takie, które już rozpoczęły karierę zawodową. Wszystkie piękne i ambitne. 
Do finałów Miss Polski zakwalifikowały się:


Agnieszka Markiewicz, 21 lat – Rawa Maz.
Aleksandra Kot, 18 lat – Bielsko-Biała
Aleksandra Łuczak, 20 lat – Uniejów
Anna Jamróz, 21 lat - Rumia
Anna Sakowicz, 19 lat – Słupsk
Diana Tadjuideen-Pakulska, 23 lata - Kalisz
Dorota Korczak, 20 lat – Wrocław
Ilona Gawlik, 20 lat – Wrocław
Iwona Wyrzykowska, 18 lat – Łódź
Justyna Żmijewska, 22 lata – Malbork
Katarzyna Czerwińska, 18 lat – Toruń
Katarzyna Ryzińska, 21 lat – Olsztyn
Katarzyna Szymanowicz, 19 lat – Świnoujście
Magdalena Bogusiewicz, 21 lat – Drzewica
Magdalena Krupa, 18 lat – Dąbrowa Górnicza
Malwina Nowak, 19 lat – Chodzież
Marta Kiczor, 18 lat – Toruń
Milena Pabich, 21 lat – Myszyniec
Monika Gawlicka, 24 lata – Wrocław
Monika Lewczuk, 21 lat – Płock
Nina Pieczaba,22 lata – Górno
Paulina Multon, 20 lat – Płock
Patrycja Murawska, 19 lat – Bielsk Podlaski
Wioletta Piłat, 19 lat – Tokarnia


Przygotowania
Zanim dziewczyny wystąpią na Gali finałowej muszą się przygotować. Godziny ćwiczeń choreograficznych, nauka poruszania się z gracją i prezentacji przed kamerami. „Przygotowania do finałów to nie tylko wysiłek fizyczny, ale też pokonywanie własnych słabości. Trzeba stawić czoła tremie, nieśmiałości, nauczyć się dobrej prezentacji, ale pamiętać też o tym, co ma się do powiedzenia. To jest prawdziwe wyzwanie.” – wspomina Elżbieta Sawerska, Miss Polski 2004. Kandydatki do tytułu najpiękniejszej będą przygotowywały się na specjalnym zgrupowaniu w Ciechocinku, korzystając między innymi z dobroczynnego wpływu tężni solnych.
Zobaczyć każdy może
Finały wyborów Miss Polski odbędą 4 września b.r. w płockim Amfiteatrze, a każdy kto chciałby być tego dnia na widowni może zakupić bilety na gale finałową na www.ticketpro.pl oraz na www.pokis.pl.
Wybory Miss Polski to jednak tylko jedna z imprez, które w dniach od 29 sierpnia do 6 września odbędą się w ramach płockiego Festiwalu Piękna. W tych dniach osoby, które odwiedzą Płock będą mogły liczyć na wiele atrakcji: koncerty znanych gwiazd i zespołów np.: Sophie Elis Bexton, Stachursky, Halina Mlynkowa, Lidia Kopania, Magda Femme, Danuta Błażejczyk, Janusz Tylman i inni, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz pokazy mody. W roli modelek wystąpią finalistki wyborów Miss Polski oraz Miss Supranational.
Więcej informacji o festiwalu na www.festiwalpiekna.eu