Bilet do Bollywood to najlepsza okazja, aby obejrzeć na wielkim ekranie zarówno najnowsze produkcje indyjskiej kinematografii, jak i wielkie klasyczne przeboje. W tym roku w programie znajdą się: Don – wysokobudżetowy film akcji, będący indyjską odpowiedzią na Mission:Impossible i filmy z Jamesem Bondem.

1.jpgObok licznych scen akcji, zapierających dech w piersiach pościgów i walk, mnóstwo tańca i śpiewu. W roli głównej Shah Rukh Khan. Nigdy nie mów żegnaj najnowszy melodramat twórcy Czasem słońce, czasem deszcz z udziałem największych gwiazd indyjskiego kina Amitabha Bachchana, Shah Rukh Khana, Abhisheka Bachchana, Preity Zinty oraz Rani Mukerji. Tym razem Karan Johar opowiada o niewierności małżeńskiej i romansie, który wywraca do góry nogami życia głównych bohaterów.

Athadu - pierwszy wielki przebój kina tollywoodzkiego, powstającego w stanie Andra Pradesh, prezentowany w ramach Biletu do Bollywood. Elementy romansu zostały tu doskonale połączone z kinem akcji, komedia miesza się z dramatem, a sceny liryczne są przeplatane bardzo sprawnie zrealizowanymi sekwencjami akcji, do których realizacji użyto jednocześnie aż 120 kamer. W roli głównej sam książę Mahesh Babu.

Widzowie będą mogli zobaczyć także dwa klasyczne przeboje z lat siedemdziesiątych: Sholay – curry western, wzorowany na spaghetti westernach Sergio Leone i krwawych filmach Sama Peckinpaha oraz Don z 1978 roku z Amitabhem Bachchanem. Widzowie festiwalu będą mieli okazję zobaczyć obie wersje Dona - klasyczną i współczesną, i porównać kreacje dwóch wielkich gwiazdorów indyjskiego kina: Amitabha Bachchana i Shah Rukha Khana.

Pełne informacje o programie także na stronie www.bollywood.pl

Miasta i kina grające 3 Bilet do Bollywood:

Warszawa – 10-12.08 – kino Muranów

Poznań – 17-19.08 – kino Muza

Katowice – 24-26.08 – kino Światowid

Gliwice – 31.08 – 2.09 – kino Amok

Białystok – 7-9.09 – kino Pokój

Gdańsk – 14-16.09 – kino Kinoplex

Wrocław – 21-23.09 – kino Atom

Łódź – 28-30.09 – kino Charlie

Szczecin – 5-7.10 – kino Pionier

Kraków – 11-14.10 – kino Pod Baranami

Lublin – 19-21.10 – kino Bajka

Olsztyn – 26-28.10 – kino Awangarda