Jeszcze niedawno głównie wybieraliśmy hotele komfortowe z dobrą lokalizacją w jakimś pięknym mieście. Najważniejsze było, aby spanie było w miarę tanie. Dziś to właśnie miejsce noclegu bywa powodem wakacji. Coraz więcej powstaje hoteli, które są wielką atrakcją samą w sobie, a otoczenie staje się tylko dodatkowym atutem. Hotele przez ostatnie lata zaczęły silnie walczyć o klienta, robiąc tematyczne pokoje.
W pokojach znajdują się designerskie meble światowych projektantów, dzieła na ścianach różnych artystów oraz gadżety mniej lub bardziej technologiczne, które umilą nasz pobyt.
Oczywiście jest duże niebezpieczeństwo, że nie będziemy chcieli wychodzić z naszego pokoju.
Zebraliśmy dla Was kilka najbardziej ciekawych hoteli w Europie, które powstały  w przeciągu kilku ostatnich lat.
Niektóre z nich są idealne na wypady z rodziną, inne tylko dla młodych par.
W galerii poniżej zobaczycie hotele inspirowane barokiem, w innych natomiast będziemy spać w trumnie.
Jednym wspólnym mianownikiem jest „oryginalność i luksus”.


Arte Luise Kunsthotel, Berlin
Hotel jest usytuowany w historycznej części Berlina nad rzeką Spree. Sam budynek jest obiektem historycznym wybudowanym w 1825 jako rezydencja a od 2003 roku pełni on rolę hotelu wraz z prężnie działająca galerią. Hotel oferuje 50 pokoi, każdy jest urządzony w innym stylu przez współczesnych artystów, oferując nam jedyne w swoim rodzaju wrażenia wizualne.

Hotel Fox, Kopenhaga
61 pokoi , 21 artystów, 1000 pomysłów. Każdy pokój to kawałek dobrej sztuki i interesującego designu. Przekrój sztuki jest tu imponujący. Od luźnych komiksów po tradycyjne grafiki. Od fantastycznych graffiti po japońskie manghi. Znajdziecie tam kwiaty, bajki, przyjazne stworki i całą plejadę innych osobliwości. Hotel Fox znajduje się w centrum Kopenhagi. To jedno z najwspanialszych dzieł grafików, ilustratorów i projektantów wnętrz. Dania jest stolicą europejskiego designu.

Hotel Kruisheren, Amsterdam
Architektura gotycka jest niezwykle modna. Tego trendu nie przewidział chyba nikt wcześniej. Hotel Kruisheren znajdujący się w Holandii, to dowód na to że XV wieczny obiekt jest najbardziej pożądanym miejscem na wakacje.
Z zewnątrz całość jest niezwykle monumentalna i wygląda niczym muzeum. Wnętrze zaskakuje nas jaskrawą kolorystyką, nowoczesną stylistyką mebli i niezwykłymi obrazami. Pokoje są urządzone bardzo nowocześnie.