Pamiętacie program o takim tytule? Emitowany był zawsze w sobotę rano na antenie Telewizji Polskiej. Z założenia podzielony był na 3 części tematyczne, przeznaczone odpowiednio dla pięcio, dziesięcio i piętnastolatków.

Program ten nie jest już dawno emitowany. Można rzec: niestety. Brakuje dziś programów dla dzieci i młodzieży z prawdziwego zdarzenia. W 5-10-15 można było dowiedzieć się, co aktualnie jest na topie, obejrzeć wywiady ze znanymi osobami oraz gwiazdami muzyki i szklanego ekranu. Program pokazywał, jak ciekawie spędzić czas. O jego popularności może świadczyć fakt, że oglądały go miliony nastolatków.
Ostatnio na Youtube możemy obserwować wysyp fragmentów starych programów telewizyjnych. Zamieszczono tam również pierwszą czołówkę programu, emitowaną od odcinka premierowego. Takie perełki często znajdują się w domowych wideotekach, co wielu internautów wykorzystuje i wrzuca ciekawsze fragmenty. Obejrzyjcie sobie, jak dawniej wyglądały programy telewizyjne. Zwróćcie też uwagę na prostotę ich wykonania: proste efekty specjalne, praktycznie wszystko kręcone kamerą, mało elementów generowanych przez komputer, a jeżeli już, to o bardzo niskiej (jak na dzisiejsze czasy) rozdzielczości.

Oj, zakręciła się łezka w oku i przypomniały dawne czasy dzieciństwa… A co Wy lubiliście oglądać najbardziej?