Znane i odświeżone modele oraz całkiem nowe koncepcje – te 2 grupy nowości motoryzacyjnych będą miały miejsce i w tym roku. Kryzys gospodarczy nie oszczędza także i tej gałęzi przemysłu, ale nie przeszkadza to producentom myśleć przyszłościowo.

Jedną z ciekawszych premier będzie całkowicie odmienione Mini w wersji terenowej. Mini Crossover ujrzymy już albo dopiero we wrześniu. W lipcu będzie okazja poznać odmieniony kultowy model Fiata. Nieśmiertelna 500tka, oczywiście we współczesnej wersji zadebiutuje z nowymi, mocnymi silnikami. Fiat w segmencie aut użytkowych zaproponuje Doblo napędzane gazem ziemnym (CNG), stosowanym już w niektórych środkach komunikacji publicznej. Sierpień to czas na nowe Mondeo, a Toyota wyposaży Aurisa w napęd hybrydowy.

Z tego wynika, że aktualnie nacisk kładziony jest w motoryzacji na ekonomię i ekologię. Inżynierowie szukają sposobu na obniżenie kosztów eksploatacji aut, a jednocześnie chcą przysłużyć się środowisku naturalnemu. Oczywiście skorzystamy na tym wszyscy, nawet ci, którzy nie są kierowcami…