Kąpiele, zabiegi, maseczki, fryzury. Zapracowane wizażystki, fryzjerki, kosmetyczki krzątają się od fotela do fotela. Zapach perfum, szamponu, błysk ozdóbek i… szczekanie. 

Budzący sprzeczne uczucia i opinie trend na zwierzęce salony piękność powoli wkrada się w polskie realia. Kojarzone z zachciankami gwiazd pokroju Paris Hilton usługi stają się coraz powszechniejsze. Czemu psie salony odnoszą sukcesy, a czemu ich nienawidzimy?

Obrońcy zwierząt biją na alarm, zapewniając, że wszelkie zabiegi wynikające z widzimisię przesadnie bogatych właścicieli to tortura dla czworonoga. Zwierzak nie rozumie przecież, dlaczego nagle dotyka go ktoś inny niż jego pan czy pani, a w dodatku trzyma nożyczki, grzebień czy inne przybory typowe dla salonów piękności. Kąpiel to również spore przeżycie dla czworonoga, szczególnie w pośpiechu i w obcym miejscu. Wiele jest tez opinii na temat właścicieli milusińskich, głównie bazują one na stereotypach, lecz sporo w nich prawdy. A to, że salony piękności dla zwierząt do gratka dla próżnych nowobogackich, którzy już nie wiedzą, co robić z pieniędzmi, zatem na siłę uszczęśliwiają zwierzęta. A to, że patologia i tak dalej. Czy takie salony mają zalety? 

Muszą mieć, skoro są coraz popularniejsze. Bardzo krzywdzące jest to, ze pierwsza osoba, z jaką kojarzymy w ogóle psią modę i zabiegi to dziedziczka hotelarskiej fortuny Hiltonów. Przecież jej podobni stanowią tylko niewielki procent klientów. Co z hodowcami, którzy przygotowują pupili do ważnych występów czy pokazów? Przecież nie ostrzyga pudla w ogródku. Salony takie oferują tez profesjonalne przycinanie pazurów psom i kotom, podejmują odpowiednie działania, gdy osłabiona jest sierść, czyszczą ją, a nawet komponują diety dla zwierząt. To w salonach często wykrywane są różne choroby we wczesnym stadium, a zatem gdy najłatwiej o wyleczenie. Groomerzy, czyli profesjonalni styliści zwierzęcy mają wiele do zaoferowania, mogą tez służyć radą, np. co powoduje linienie i jak je ograniczyć do minimum. 

A zatem… nie taki psi salon straszny, jak go malują