Tung Walsh w swoich zdjęciach odkrywa piękno i jego absurd. Walsh to londyński fotograf, który posiada kilku dużych klientów i jest w stanie odróżnić prawdziwą gwiazdę od sezonowej celebrytki.
Tung Walsh nie produkuje jedynie fotografii ładnych kobiet, które mają lalkowate buzie i idealne wymiary. Koncentruje się na prawdziwych kobietach, często o surowej i nietypowej urodzie, przyłapanych w niedwuznacznych sytuacjach, łamiących tabu i seksownych. Artysta prowokuje i stara się zmienić mentalność widza, przeformatować jego umysł, by odkrył piękno w otaczającym go świecie, potrafił odróżnić je od cukierkowatej sztuczności.
Walsh czesto piękne dziewczyny pokazuje w niesprzyjającym oświetleniu i absurdalnej pozie. Jego modelki przybierają dziwaczne pozy i miny. Blondynka ubrana w stroju gotyckim na plaży próbująca zjeść złotą rybkę, znajdującą się w foliowym worku. Koncepcja wydaje się absurdalna, scena nierealna, ale zdjęcie okazuje się strzałem w dziesiątkę, jest oszałamiające. Niezwykle pociągająca jest również dziewczyna w żółtym płaszczu, wydawało by się całkiem zwyczajna, dopóki nie zobaczymy, że pod spodem ma wyłącznie białe majtki. Walsh potrafił jednocześnie uniknąć wulgarności w swoim przekazie, fotografie są piękne i poruszające.