Ze wszystkich owoców tropikalnych to właśnie te małe, brazylijskie jagody Acai zyskują coraz większą popularność i w zadziwiającym tempie podbijają świat. Początkowo budziły zainteresowanie wśród miłośników sportów wodnych, głównie surferów oraz właścicieli salonów Spa. Z czasem wieści o ich niezwykłych właściwościach odżywczych zaczęły docierać do coraz szerszego grona osób. Pozycjonowanie tych jagód jako owoców wspomagających odchudzanie,  kojarzenie ich ze zdrowym stylem życia i opracowywanie coraz to nowszych diet z ich wykorzystaniem sprawiły, że dość szybko znani sportowcy i ludzie show biznesu stali się ich gorącymi fanami.

Ten mały owoc poruszył światopogląd Amerykanów i dziedzinę zdrowego żywienia. Po tym jak Oprah Winfrey zaprezentowała niezwykłe wartości odżywcze Acai w swoim telewizyjnym show oraz zaczęła je promować na swojej stronie internetowej jako jeden z super produktów żywieniowych, nastąpił gwałtowny wzrost sprzedaży artykułów zawierających w swoim składzie te brazylijskie jagody.

Trend idzie dalej w świat i w ostatnim czasie jagody Acai zaczęły zyskiwać rozgłos także na europejskim rynku. W Polsce owoce Acai dostępne były dotychczas w formie proszku lub tabletek odchudzających, które nie są w stanie oddać ich wyjątkowego smaku.

 

Mamy jednak dobrą wiadomość dla naszych rodzimych miłośników zdrowego stylu życia i kulinarnych nowości – firma Acaimania wprowadziła na Polski rynek zmrożony mus ACAICO, który przygotowany został ze świeżych owoców według tradycyjnej brazylijskiej formuły. Zachowane zostały w nim wszystkie wartości odżywcze tych owoców oraz ich jagodowo-czekoladowy smak.

Mus ACAICO ma bardzo wiele zastosowań - jest świetną bazą koktajli, drinków, potraw śniadaniowych i deserów. Można go też spożywać bez dodatków w postaci nektaru. Dostępny będzie w sklepach ze zdrową żywnością, delikatesach oraz modnych warszawskich lokalach w formie drinków i koktajli.