Firma Acaimania Europe – producent zdrowej żywności i suplementów diety na bazie brazylijskich owoców Acai, ma już swoje przedstawicielstwo w Polsce. Z końcem czerwca br. unikalne produkty spożywcze sygnowane marką Acaico pojawiły się w sprzedaży w wybranych punktach w Warszawie m.in. w Kuchniach Świata i Smaku Natury.

 

Acai to małe, purpurowe owoce pestkowe, wyglądem zbliżone do winongrom, które zalicza się do grupy najzdrowszych pokarmów na świecie. Rosną na szczytach wielkich drzew palmowych w rejonach moczarowych Amazońskiej Puszczy, gdzie z żyznej gleby lasów deszczowych czerpią bogactwo witamin i minerałów.

Ich niesamowite wartości odżywcze są bardzo dobrze znane rdzennym mieszkańcom nizinnych terenów brazylijskiej Amazonii. W ostatnim czasie w wyniku przeprowadzanych badań w dziedzinie zdrowego odżywiania zainteresowanie wyjątkowymi właściwościami Acai zaczęło stopniowo wzrastać. Pozycjonowanie ich jako owoców wspomagających odchudzanie, kojarzenie ze zdrowym stylem życia i opracowywanie coraz to nowszych diet z ich wykorzystaniem sprawiły, że dość szybko znani sportowcy i ludzie show biznesu stali się ich gorącymi fanami.

Jeszcze kilka lat temu ciężko było natrafić na produkty, w których skład wchodziłyby owoce Acai, a dziś ich dostępność sięga daleko poza granice Brazylii i całej Ameryki Południowej. Ten mały owoc poruszył światopogląd Amerykanów i dziedzinę zdrowego odżywiania. Trend zaczął jednak podążać dalej w świat i w ostatnim czasie jagody Acai zaczęły zyskiwać rozgłos także na europejskim rynku. Stopniowo zaczęły się pojawiać w coraz to nowszych produktach i pod rozmaitymi postaciami. Obecnie można je spotkać w herbatach, napojach energetycznych, sokach, czy suplementach diety, które mają na celu wspomaganie odchudzania, wzmacnianie odporności organizmu, zwiększanie jego wydajności oraz zmniejszanie objawów starzenia. Dodatkową alternatywę i nowość na rynku stanowi mrożony mus, na bazie którego można stworzyć pyszne i zdrowe koktajle, desery oraz potrawy śniadaniowe.