ACAICO – BRAZYLIJSKI PRZYSMAK JUŻ W POLSCE!

Nowe, unikalne produkty na bazie brazylijskich owoców Acai sygnowane marką Acaico to idealna propozycja dla osób dbających o zbilansowaną dietę i zdrowy wygląd.

Firma Acaimania – producent zdrowej żywności i suplementów diety na bazie owoców Acai, ma już swoje przedstawicielstwo w Polsce. Z końcem czerwca br. produkty tej firmy m.in. mrożony mus z Acai z dodatkiem syropu z guarany, pojawiły się w sprzedaży w wybranych punktach w Warszawie.

Acai to małe, purpurowe owoce pestkowe, wyglądem zbliżone do winongrom, które zalicza się do grupy najzdrowszych pokarmów na świecie. Rosną na szczytach wielkich drzew palmowych w rejonach moczarowych Amazońskiej Puszczy, gdzie z żyznej gleby lasów deszczowych czerpią bogactwo witamin i minerałów.

W ostatnim czasie w wyniku przeprowadzanych badań w dziedzinie zdrowego żywienia zainteresowanie wyjątkowymi wartościami odżywczymi Acai zaczęło stopniowo wzrastać. Pozycjonowanie ich jako owoców wspomagających odchudzanie, kojarzenie ze zdrowym stylem życia i opracowywanie coraz to nowszych diet z ich wykorzystaniem sprawiły, że dość szybko znani sportowcy i ludzie show biznesu stali się ich gorącymi fanami.

Jeszcze kilka lat temu ciężko było spotkać produkty, w których skład wchodziłyby owoce Acai, a dziś ich dostępność sięga daleko poza granice Brazylii i całej Ameryki Południowej. Ten mały owoc poruszył światopogląd Amerykanów i dziedzinę zdrowego odżywiania. Trend zaczął jednak podążać dalej w świat i w ostatnim czasie jagody Acai zaczęły zyskiwać rozgłos także na europejskim rynku i pojawiać się w rozmaitych produktach. Obecnie można je spotkać w herbatach, napojach energetycznych, sokach, czy suplementach diety, które mają na celu wspomaganie odchudzania, wzmacnianie odporności organizmu, zwiększanie jego wydajności oraz zmniejszanie objawów starzenia. Dodatkową alternatywę i nowość na rynku stanowi mrożony mus Acaico, na bazie którego można stworzyć pyszne i zdrowe koktajle, desery oraz potrawy śniadaniowe.

Mrożony mus na bazie owoców Acai wzbogacony syropem z guarany w połączeniu z bananem lub mrożonymi truskawkami może stanowić wyjątkowo odżywczą i zarazem zdrową potrawę śniadaniową, czy też przekąskę po wzmożonym wysiłku intelektualnym lub fizycznym.

Na zdrowy deser lub pożywne śniadanie proponujemy przysmak brazylijskich surferów:

Czas przygotowania: 5 min.
Porcja dla 2 osób
Acai z bananem

200g açaico (mrożony mus z jagód acai z dodatkiem syropu z guarany)

1 banan

Granola

Przygotowanie:

W blenderze dokładnie zmiksować mus açaico i ½ banana. Powstały z tego mus podawać w miskach deserowych. Na koniec udekorować plasterkami banana i posypać granolą.

Opcjonalnie: posypać truskawkami i/lub polać miodem.