adidas Originals z dumą prezentuje swoją nową kolekcję wiosna/lato 2010, w której znajdują się sportowe ubrania o miejskim charakterze, łączące prawdziwego ducha sportu, pomysłowe projekty i innowacyjne podejście do stylu życia. W ubraniach tej linii widać wszystkie elementy, które sprawiają, że kolekcja adidas Originals jest naprawdę wyjątkowa: różnorodną mieszankę stylów i wzorów, współpracę wielu projektantów i kreatywność. W nowej kolekcji można znaleźć praktycznie wszystko: nie tylko ubrania dla fanów piłki nożnej, ale również modne stroje autorstwa tokijskich projektantów, a także owoce współpracy kreatorów mody ulicznej i produkty, które każdy może dostosować do swoich upodobań, przeznaczone dla ludzi w ciągłym ruchu. Kolekcja zawiera też odświeżone klasyczne kroje i ponownie proponowany styl „vintage”.
Co więcej, adidas Originals nadal wciela w życie nowatorskie pomysły, tym razem nawiązawszy współpracę z marką STAR WARS. Efektem tych działań jest międzygalaktyczna kolekcja ubrań i butów inspirowanych słynnymi filmami.

STAR WARS™ (Gwiezdne wojny) to kultowa seria filmów, a adidas Originals ma wielki zaszczyt tworzyć linię butów sportowych we współpracy z tą marką. Dzięki nowej kolekcji fani serii, zwolennicy sportowego obuwia i wszyscy, którzy lubią ciekawe i nowe style, będą mogli poczuć moc lub przejść na jej ciemną stronę. Na całą linię inspirowaną galaktyczną sagą składają się ubrania i dodatki dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Klasyczne sportowe bluzy i kilka słynnych modeli butów z kolekcji adidas Originals wzbogacono o wizerunki postaci i scen z Gwiezdnych wojen w ich nowoczesnych wersjach.
W roku 2010 linia OT-Tech osiągnie zupełnie nowy poziom. OT to skrót od Originals Tokyo — czyli serii i miejsca, z których nowa kolekcja się wywodzi. Ubrania z tej kolekcji, łączące od lat znane kroje adidas i współczesny miejski styl, są funkcjonalne i atrakcyjne dla nowoczesnego zwolennika miejskiej mody. Oprócz klasycznych, chociaż nowoczesnych, koszulek i sportowych bluz, w kolekcji znalazły się również koszulki z delikatnej tkaniny i sportowe kurtki. Produkty te wyróżniają się tym, że można je łatwo i ekonomicznie spakować, mają charakterystyczne zygzakowate kieszenie, bezszwowe kolorowe łączenia i ozdoby w kształcie zygzaków.

Kolekcja adidas Originals dla kobiet staje się coraz bardziej atrakcyjna. Dzięki wszechstronności ubrań z tej kolekcji zawsze można osiągnąć pożądany efekt, bez względu na to, czy preferuje się styl miejski, kobiecy, czy swobodny. Najciekawsza w tej kolekcji jest wyjątkowa seria Select Pack, stylizowana na lata osiemdziesiąte i przypominająca efekty współpracy z Fafi, francuską artystką graffiti, która od lat współpracuje i przyjaźni się z zespołem adidas Originals. Fafi jest autorką niesamowitych miejskich wzorów dla dziewczyn. Używa słynnych produktów adidas jako płótna, na którym tworzy swoje rozpoznawalne grafiki i dzieła sztuki ulicznej.

Kolekcja Americana odzwierciedla kulturę młodych Amerykanów: miejską na wschodzie i nadmorską na zachodzie. To już drugi sezon współpracy ze słynną wytwórnią muzyczną Def Jam, dzięki której powstają produkty wyrażające uznanie dla wspólnej przeszłości dwóch znanych marek z lat osiemdziesiątych. Odnosząca sukcesy linia, w której znajdują się ubrania inspirowane jazdą na desce i surfingiem, przedstawia nową propozycję na lato, w tym serię artystyczną z projektami dwóch artystów graffiti: Slicka i Erica Baileya. 

Po upływie prawie czterech lat wspaniała gra, jaką jest piłka nożna, powraca na szczyt popularności mistrzostwami świata FIFA 2010. adidas Originals uczci tę okazję nowymi produktami. W czerwcu przyszłego roku każdy klient adidas, a zarazem fan tego sportu, znajdzie w ofercie coś dla siebie, w sprzedaży będą bowiem koszulki piłkarskie i oldschoolowe buty.

Kolekcja adidas Originals wiosna/lato 2010 wejdzie na rynek w styczniu 2010 roku i dostępna będzie w sklepach adidas Originals oraz w wybranych sklepach adidas Sport Performance na całym świecie. Oprócz wymienionych serii w ofercie znajdą się też popularne stałe elementy, takie jak: produkty współtworzone z Vespą, słynną firmą produkującą skutery; nowa kolekcja Originals Denim by Diesel; klasyczna sportowa kolekcja adicolor; ubrania według projektów Missy Elliott (Respect M.E.); oraz ubrania dziecięce z kolekcji adikids