Najnowsza Kolekcja odzieży marki PATROL Jesień/Zima 2009 potwierdza nowoczesny design w spodniach jeansowych. Marka skutecznie promuje współczesne trendy w modzie. Nowe oblicze PATROLA to wprowadzenie po raz pierwszy szerokiej gamy topów, t-shirtów, longów, koszul oraz bluz, które uzupełniają asortyment. Do Kolekcji włączono ponadto swetry oraz akcesoria: czapki, szaliki oraz rękawiczki. Choć projektanci stawiają głównie na klasykę, w całej kolekcji odważnie przeplatają się elementy glamour i casual. PATROL podkreśla dobór kolorów, dodatki i najdrobniejsze detale. Kolekcja powstała we współpracy z Fortress Sp. z o.o.
Patrol wprowadza nowe propozycje odzieżowe. Najnowsza Kolekcja odzieży Jesień/Zima 2009 dedykowana jest osobom aktywnym zawodowo, energicznym w działaniu i pewnym siebie. Klienci szukający pewnego wyrafinowania w ubiorze czy nutki w ekstrawagancji, odnajdą te elementy w Kolekcji marki PATROL.  
- ADVENTURE to hasło przewodnie naszych kolekcji. Klasyka wyzbywa się wszelkiej sztywności, rygoru i ,,chłodu”. Czas na odrobinę szaleństwa, odwagi i zabawy ubiorem. Nacisk położony jest na kolor, dodatki i najdrobniejsze detale. Pojawiające się w dzianinie nadruki i hafty najczęściej przybierają kształt napisów bądź organicznych i geometrycznych wzorów – mówi Monika Kwiatkowska, Dyrektor Generalny Patrol Jeanswear Sp. z o.o.

W Kolekcji jeansowej, PATROL prezentuje koncept 6 linii odzieżowych: YOUNG, FASHION, CLASSIC w kolekcji damskiej oraz STANDARD SLIM, STANDARD, COMFORT, przeznaczonej dla panów. 
- Kolorystyka opiera się o ciemne i metaliczne barwy. Kontrastowe biele, róże i turkusy wzmocnione są szarościami, które nadają im bardziej technologiczny wygląd. W jeansie obowiązują prania średnie typu blue i cieszące się dużym powodzeniem od kilku sezonów - prania typu RAW. W kolekcji denimowej, PATROL stawia na wysoką jakość, funkcjonalność oraz komfort – dodaje Monika Kwiatkowska.
W kolekcji damskiej obowiązują nogawki: wąska, dopasowana typu „skinny”, która na dobre zagościła w szafach Polek, a także nogawka prosta, luźniejsza w kolanie. Ponadto, nogawka lekko rozszerzana, doskonale podkreślająca kobiecą sylwetkę dzięki dopasowaniu w udzie i wypraniu na linii kolana, rozszerzająca się ku dołowi. 
W męskiej linii jeansów marki PATROL z łatwością odnaleźć można zarówno tradycyjne jeansowe pięciokieszeniówki oraz wyszukane wzory dla bardziej wymagających, często o celowo postarzonym wyglądzie, sprawiające wrażenie ulubionych spodni z historią w tle.
Kolekcja odzieży Jesień/Zima 2009 marki Patrol powstała we współpracy z firmą Fortress Sp. z o.o. w sklepach pojawi się z początkiem sierpnia br