Jazzowe radio narodziło się dzięki inicjatywie Mariusza Adamiaka, promotora i wielkiego miłośnika jazzu. 6 grudnia 1996 roku na falach FM pojawiło się w końcu miejsce dla wszystkich miłośników muzyki spod znaku Milesa Davisa. JazzRadio z powodzeniem działało przez kilkanaście lat. Niestety, pomimo zapału i pracy ekipy dziennikarskiej, nie miało szczęścia do kolejnych właścicieli. Ostatni z nich powziął decyzję o sprzedaży pasma komercyjnej korporacji medialnej. Stało to się niemal w dwunastą rocznicę istnienia JazzRadia.

Dziennikarze i Słuchacze nie organizowali protestów i pikiet pod siedzibą KRRiTV, co nie oznaczało, że pogodzili się z rozwojem sytuacji. W ciągu zaledwie miesiąca od oficjalnego zamknięcia stacji powstał projekt internetowego RadioJAZZ.FM.

Co ważne, stało się tak tylko dzięki wspólnym działaniom Słuchaczy z jednej i ekipy redakcyjnej z drugiej strony.
RadioJAZZ.FM stało się przystanią dla prawie całej etatowej redakcji Jazz Radia, jego wieloletnich współpracowników, a nawet

Słuchaczy niegodzących się na zniknięcie jazzu z eteru. Cenne audycje autorskie pojawiły się ponownie, do ekipy dołączali także nowi ludzie, aby dzielić się z innymi swoją ukochaną muzyką.

Po wielu latach  starań, aby w Waszych głośnikach pojawiał się jazz, nadszedł kryzys. RadioJAZZ.FM od początku działało wolontariacko i niekomercyjnie. Ostatecznie przytłoczyły nas długi za czynsz, a stary, awaryjny sprzęt uniemożliwiał dalsze prowadzenie audycji, pozostawiając jedynie wymowną ciszę w eterze.

Po długich naradach i z bólem serca uzgodniliśmy, że należy zawiesić naszą działalność do czasu, gdy będziemy w stanie ruszyć ponownie z pełną mocą.

Jesteśmy zgraną ekipą, która ma silne dziennikarskie zaplecze oraz zna środowisko jazzowe w Polsce. Od działania na pełnych obrotach dzieli nas tylko parę rzeczy – profesjonalny sprzęt radiowy oraz fundusze na czynsz za wynajem lokalu.

Marzymy także o przejrzystej stronie internetowej orazaplikacji mobilnej, na które potrzeba dodatkowe środki.

To niewiele, ale jako niekomercyjne internetowe radio, które nie opiera swojego funkcjonowania na reklamach, nie jesteśmy w stanie samodzielnie zakupić nowego sprzętu i mieć pewność, że przynajmniej przez najbliższe kilkanaście miesięcy opłacimy czynsz.

CEL projektu: 30 000 zł - reaktywacja internetowego RadioJAZZ.FM

Jeśli zbierzemy 40 000 zł - dodatkowo utworzymy nową, przejrzystą stronę internetową i aplikację na komórki

Dla wszystkich, którzy zechcieliby wesprzeć naszą akcję, przygotowaliśmy nagrody:


- podziękowania i wpisanie na honorową listę darczyńców
- kolekcjonerskie pocztówki ze zdjęciem Marcusa Millera lub Zbigniewa Namysłowskiego
- kubek z logo RadioJAZZ.FM
- koszulka z logo RadioJAZZ.FM
- płyty z autografami muzyków
- zestawy: płyta, kubek, pocztówka
- dedykacja utworu na antenie radia
- odwiedziny w radiu
- możliwość współprowadzenia audycji
- przyznanie tytułu mecenasa radia


Link do Akcji: www.wspieram.to/RadioJAZZ.FM


Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/1003106929707888/