Nowy odbiornik USB Logitech Unifying receiver umożliwia podłączenie i pracę nawet sześciu bezprzewodowych urządzeń jednocześnie

Zapomnij o konieczności liczenia portów USB w swoim komputerze. Firma Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) zapowiedziała dziś premierę Logitech® Unifying receiver – odbiornika USB umożliwiającego jednoczesną obsługę sześciu urządzeń, m.in. najnowszych klawiatur Logitech® Wireless Keyboard K350 i Logitech® Wireless Keyboard K340 oraz myszy Logitech® Marathon Mouse M705 i Logitech® Wireless Mouse M505. Logitech Unifying receiver po podłączeniu do portu USB niemal zrównuje się z krawędzią obudowy notebooka (wystaje jedynie 8mm). Można więc swobodnie spakować komputer do torby i zapomnieć o konieczności odłączenia odbiornika.  

– Projektując nowe rozwiązania na pierwszym miejscu zawsze stawiamy na funkcjonalność – powiedział Rory Dooley, Logitech’s senior vice president and general manager of the Control Devices business unit. – Logitech Unifing receiver w znacznym stopniu ułatwi życie użytkowników komputerów. Tylko jeden odbiornik może „ożywić” aż sześć różnych urządzeń z których na co dzień korzystamy podczas pracy.

Podłącz, zapomnij i korzystaj bez ograniczeń
Unifying receiver to rozwiązanie typu Podłącz i Zapomnij (Plug and Forget). Niewielki rozmiar sprawia, że po podłączeniu do portu USB odbiornik niemal zrównuje się 
z obudową notebooka. Można więc pozostawić go „na zawsze” w komputerze, nawet na czas podróży. Dzięki temu wybrane przez użytkownika bezprzewodowe akcesoria są gotowe do pracy od razu po włączeniu laptopa.
Instalacja Logitech Unifying receiver jest bardzo prosta i trwa zaledwie kilka sekund. Wystarczy podłączyć odbiornik do portu USB. Bezprzewodowa mysz lub klawiatura Logitech same się z nim skomunikują. Aby dodać kolejne akcesoria wystarczy uruchomić aplikację Unifying (do pobrania na www.logitech.com/unifying), która przeprowadzi użytkownika przez cały proces instalacji nowych urządzeń.
Bezpieczeństwo danych
Nowe klawiatury Logitech kompatybilne z odbiornikiem Logitech Unifying receiver, wyposażono w bezprzewodową technologię Logitech® Advanced 2.4 GHz. Rozwiązanie to gwarantuje szybki transfer oraz pełne bezpieczeństwo danych, dzięki zastosowaniu zaawansowanych 128-bitowych kluczy szyfrujących AES.

Logitech Wireless Keyboard K350  
W modelu Logitech Wireless Keyboard K350 zastosowano ergonomiczny kształt Wave. Profil fali sprawia, że wysokość klawiszy dostosowana jest do długości palców. Dzięki temu dłonie zawsze spoczywają na klawiaturze w naturalnej pozycji, co zapobiega przeciążaniu nadgarstków. Dodatkowy komfort pracy zapewnia miękka podpórka. Inteligentna funkcja zarządzania energią sprawia, że o wymianie baterii można zapomnieć na trzy lata.

Logitech Wireless Keyboard K340 
Logitech Wireless Keyboard K340 to kompaktowe rozwiązanie doskonale sprawdzające się na niewielkich biurkach oraz w podróży. Wyposażono ją w pełen układ klawiszy QWERTY i klawiaturę numeryczną, tak więc pomimo niewielkich rozmiarów każdy klawisz zawsze pozostaje w „zasięgu palca”. Niskie profilowanie zapewnia naturalną, wygodną pozycję dłoni, a działające bezszelestnie klawisze pomogą zapomnieć o odgłosie klikania. Inteligenta funkcja zarządzania energią wydłuża żywotność baterii do trzech lat1.

Logitech Marathon Mouse M705 
Logitech Marathon M705 doskonale sprawdza się zarówno w warunkach domowych jak i w podróży. Mysz oferuje możliwość pracy do trzech lat na jednym zestawie baterii. 
To prawie dwukrotnie dłużej niż inne myszy tej klasy (porównanie z najczęściej kupowanymi optycznymi i laserowymi myszami dostępnymi w sprzedaży 
od marca 2009 r.) Aby zapewnić wysoki komfort pracy Logitech Marathon M705 wyposażono w scroll z funkcją hiper-szybkiego przewijania. Dzięki temu użytkownik jednym ruchem palca może przeglądać długie dokumenty, arkusze kalkulacyjne oraz strony internetowe. Ergonomiczny, profilowany kształt sprawia, że mysz Logitech Marathon M705 doskonale wpasowuje się w prawą dłoń.  

Logitech Wireless Mouse M505 
Kompaktowa mysz Logitech Wireless Mouse M505 to propozycja dla użytkowników często zmieniających środowisko pracy. Pełną mobilność zapewnia działająca 
do 15 miesięcy bateria. Laserowy czujnik zagwarantuje szybką i precyzyjną kontrolę kursora wszędzie tam gdzie zawodzą myszy optyczne. Ergonomiczny, uniwersalny profil oraz pokryte delikatną gumą uchwyty sprawiają, że mysz pewnie leży w dłoni.

Ceny i dostępność
Logitech Wireless Keyboard K350 i Logitech Wireless Keyboard K340 wejdą do sprzedaży w Europie i USA we wrześniu 2009. Sugerowane przez producenta ceny detaliczne wyniosą odpowiednio 245 PLN i 163 PLN.
Logitech Marathon Mouse M705 będzie dostępna w sklepach już w sierpniu 2009. Sugerowana przez producenta cena detaliczna wyniesie 245 PLN.
Logitech Wireless Mouse M505 będzie można kupić w sierpniu w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 163 PLN. Wszystkie cztery produkty dostępne będą również przez Logitech for Business