Modne tkaniny to nie zawsze te, które są popularne na co dzień. Są szlachetne i rzadko używane w stylizacjach mody ulicznej. Pojawiają się na wybiegach i czerwonym dywanie. Taką gwiazdą wśród innych tkanin jest na pewno aksamit. Kapryśny i niełatwy w noszeniu, znany od wieków. Obecnie przeżywa renesans i wyrasta na najważniejszy trend w modzie na jesień zimę 2015.

Gwiazdy chętnie promują ubrania i buty wykonane z aksamitu. Wyglądają one oryginalnie i unikalnie, często budzą zaskoczenie, ale przede wszystkim zachwyt. Na jesienną słotę idealnie pasują aksamitny płaszcz, sukienka i kombinezon, natomiast na pogodniejsze dni można wybrać aksamitną mini spódniczka, top lub buty.

Aksamit nie zawsze musi odgrywać pierwsze skrzypce w stylizacji, ponieważ perfekcyjnie wypada jako podbicie kurtek, płaszczy czy blezerów, nadając ubraniom szlachetny look i styl. Obejrzyjcie w galerii zdjęć stylizację Kate Hudson w aksamitnych dzwonach z kolekcji J. Brand w niespotykanym, przepięknym śliwkowym kolorze. Warta uwagi jest też Jeanne Damas w doskonałej koszuli z aksamitu i chłopięcych jeansach combo.

Gwiazdy rekomendują na jesień 2015 trend na aksamit. Czy podoba się Wam ten materiał?