Alexa Chung jest jeszcze bardzo mało znana z Polsce. Niektórzy mogą ją znać z Vogue czy innych zagranicznych czasopism modowych. 26 letnia Brytyjka ma niepowtarzalny styl, wszystko dobiera do siebie perfekcyjnie, nikogo nie naśladując. To miliony dziewcząt na świecie próbuje ją kopiować, bowiem została uznana za najlepiej ubraną kobietę świata. 
Alexa łączy ekskluzywne marki z ubraniami z lumpeksów, jednak w taki sposób to robi, że nie wiadomo, które ciuchy są warte tysiące, a które tylko kilka funtów. 
Brytyjka jest z zawodu dziennikarką, do niedawna prowadziła swój talk-show „It's On Alexa", który niestety nie zdobył dużej popularności. Jednak dziewczyna ma nadal podpisany kontrakt z amerykańską MTV i szybko nie wróci na stary kontynent. 
Kilka dni temu Alexa podpisała kontrakt z, należącą do J.Crew, marką Madewell. Była modelka ma zaprojektować limitowaną linię ubrań Alexa Chung for Madewell. O firmie usłyszała od współlokatora, który w niej pracował od lat. Zdradził, że jej zdjęcia są obklejone po całym pokoju i projektant się nią silnie inspiruje. 
Na razie nie ujawniono wielu szczegółów. Ponoć Alexa jest zachwycona atmosferą w biurze w Nowym Jorku jaka panuje. Wiemy również, że nie będzie ubrań inspirowanych latami 80 i 90-tymi, które ostatnio są niezwykle modne, wśród innych projektantów mody. 
W kolekcji znajdą się sukienki w stylu lat 40 i 60-tych. Będą jej ulubione aksamitne sukienki z białym kołnierzykiem, w których bardzo często można zobaczyć Alexę. Również nie zabraknie spodni dżinsowych z wysokim stanem oraz płaszczy wzorowanych na dziecięcych paltach z Harrods'a. 

Trendu.pl już nie może doczekać się pierwszej autorskiej kolekcji modelki. 
Co sądzicie o stylu Alexy Chung?