Już od 46 lat spółka Alfa Romeo istnieje na rynku motoryzacyjnym. W dobie kryzysu gospodarczego, gdzie naprawdę trudno o utrzymanie prężnie działającej firmy, to dość dobry wynik. Z okazji 46-lecia istnienia firmy zostanie wypuszczona limitowana edycja modelu MiTo RIAR. Liczyć będzie nie mniej, nie więcej, tylko właśnie 46 sztuk.
Pierwszeństwo w zakupie tego modelu będą mieli członkowie o największym stażu w organizacji RIAR. Jest to zrzeszenie fanów tej marki, istniejące od 1962 roku. Co roku organizują kilka imprez motoryzacyjnych, służy także pomocą w obsłudze i odnawianiu aut marki Alfa Romeo.
Samochody te będą mieć pod maską wzmocnioną wersję silnika 1.4 o mocy 170 KM. Kolor czarny, 17-calowe koła, widoczne zza felg zaciski hamulców pomalowane na czerwono – to główne cechy wyglądu zewnętrznego. W centralnej części kokpitu znajdzie się numer kolejny w serii oraz plakietka z imieniem właściciela. Wyposażenie standardowe obejmuje przednie światła przeciwmgielne, czujniki parkowania i automatyczną klimatyzację dwustrefową.
Cenę samochodu ustalono na około 20 000 €. Nie jest to kwota wygórowana, ale tu o wyjątkowości auta nie świadczy jego cena, a ilość aut wyprodukowanych w tej serii. Któż z nas nie chciałby mieć umieszczonego własnego imienia na kokpicie?