Mimo, że nie lubimy zimowych, szarych poranków i długich wieczorów, zima ma w sobie pewien urok – jest bez wątpienia chłodna, a czasami bezkompromisowa i zdecydowana. Takie też zdają się być kobiety o zimowym typie urody. Stylistka Every Nature -  Dorota Sikorska radzi w czym do twarzy jest Pani Zimie, nie tylko zimą.

A jak atłas. To materiał, który współgra z delikatną cerą Pani Zimy. Atłasowe kreacje polecamy na wielkie wyjście, na co dzień radzimy miękkie i ciepłe tkaniny.

B jak biel, brąz, beż – to kolory, które idealnie pasują do mroźnego typu urody. Pamiętajmy przy tym, że biel noszona przez Panią Zimę musi być śnieżnobiała, brąz czekoladowy, a beż powinien zawierać domieszkę niebieskości.

C jak czerń i czerwień – kolory, które Pani Zima może nosić bezkarnie. W czarnych i krwiście czerwonych kreacjach wygląda zniewalająca i rewelacyjnie się czuje.

D jak diament oraz duża biżuteria. Kobieta o tym typie urody powinna nosić połyskliwe kamienie, a jej kolczyki i naszyjniki muszą być odważne – tak jak ona sama.

E jak elegancja. To określenie doskonale opisuje Panią Zimę. Jest ona bowiem elegantką w każdym calu. Lubi wyrafinowane tkaniny najwyższej jakości.

F jak fiolet - kolor także przeznaczony dla Pani Zimy. Może go łączyć z domieszką niebieskości i szarości. Idealne są także fioletowe dodatki – np. rajstopy i apaszki.

G jak granat - kolor, który idealnie współgra, zwłaszcza z niemal atramentowym połyskiem jej czarnych włosów.

H jak hiacyntowy, czyli jeden z odcieni koloru niebieskiego, który także pasuje do Pani Zimy. Jest doskonały zwłaszcza jako cień do powiek. Oprócz niego Pani Zima może sięgać po fiolet, stal i szmaragdową zieleń – wszystkie one podkreślą bowiem intensywny kolor jej tęczówki.

I jak ikona mody. Idealnym przykładem jest tutaj Coco Chanelprojektantka, która nie tylko zrewolucjonizowała kobiecą garderobę, ale też totalnie odmieniła wizerunek współczesnej kobiety. Doskonały przykład zimowego typu urody.

J jak jasna cera. Najczęściej lekko błękitna lub nawet ziemista. Pani Zima nie jest typem osoby, która zbyt często się rumieni.

K jak kontrast. To idealne określenie dla tego typu urody. Pani Zima jest bowiem kobietą pełną sprzeczności – przynajmniej tych wizualnych. Co istotne te kontrasty dodają jej niespotykanego uroku.

L jak lakier. Zima dobrze czuje się w lakierowanych i błyszczących dodatkach. Sprawiają one mroźne wrażenie, które współgra z jej typem urody.

M jak modna. Taka bez wątpienia jest Pani Zima – warto dodać, że nie tylko zimą.

N jak niebieski – kolor pochmurnego nieba i niezapominajek, który również doskonale współgra z urodą Pani Zimy.

O jak oczy. U Pani Zimy widoczny jest kontrast pomiędzy tęczówką a pozostałą częścią oka. Jej oczy są często czarne jak węgielki, brązowe, a nierzadko też intensywnie niebieskie.

P jak połysk. Pani Zima powinna nosić połyskliwe rzeczy. Zwłaszcza czarna skóra jej butów i torebki powinna być błyszcząca.

R jak rzęsy. To atrybut każdej Pani Zimy. Są najczęściej dłuższe niż u przedstawicielek pozostałych typów urody, intensywnie czarne i kontrastujące z jasną cerą.

S jak srebro i szmaragd. Srebrna, duża biżuteria sprawia wrażenie chłodnej i dlatego idealnie komponuje się z mroźnym typem urody Pani Zimy.

T jak typ południowy, zwany też meksykańskim. Pani Zima nie zawsze ma bowiem porcelanową cerę. Niekiedy cechuje ją oliwkowa karnacja. Takim typem Zimy jest między innymi modelka Monica Bellucci i aktorka Halle Barry.

U jak usta. Usta Pani Zimy powinny być delikatnie podkreślone. Zima preferująca ostry makijaż może użyć bordowej lub krwiście czerwonej pomadki. Z kolei wielbicielka dyskrecji może podkreślić usta połyskliwym błyszczykiem.

W jak włosy. Panią Zimę cechują czarne włosy. Ich długość nie gra roli, istotne, by wyróżniał je granatowy lub brązowy połysk.

Z jak zielenie – szmaragdowe i butelkowe, pasujące do Pani Zimy, szczególnie tej w łagodnym wydaniu – z brązowymi włosami i oczami. Oprócz zieleni pasują jej także odcienie żółci – głównie cytryna.