Jej projekty są zabawne, i bardzo funkcjonalne. Artystka zaprojektowała bardzo mądre lampy, które są płaskie - idealnie pasują do każdego wnętrza. Jest mądra, młoda, piękna i ma sto pomysłów na minutę.

Specjalnie dla Trendz odpowiedziała na trzy pytania! Dowiemy się czym artystka się inspiruje, z jakimi materiałami najchętniej pracuje oraz dla kogo projektuje!


1. Skąd czerpiesz swoje inspiracje?

Czasami nawet czteroosobowa rodzina musi mieszkać w przestrzeni 30 metrów kwadratowych. W takich sytuacjach meble, które pomagają lepiej zagospodarować tą przestrzeń są tu niezbędne. Dlatego moim zdaniem co będzie lepszego niż lampa 2D. W takiej sytuacji ludzie dzięki temu mogą mieć fajne meble, a zarówno utrzymywać więcej przestrzeni. Oczywiście ta sytuacja nie jest przywilejem dla Paryża. Istnieje również dużo wielkich miast na świecie, gdzie jednak miejsce jest ograniczone.2. Jak wpływ mają nowe technologie na kształt oświetlenia - lampy?

Technologia, która została wykorzystana aby stworzyć moje lampy, nie jest jedną z najnowszych. Moje lampy zostały stworzone z płyty winylowej pociętej dzięki laserowi, oraz z technologii, która jest wykorzystywana do tworzenia dekoracji w wystawach sklepowych. Ta technologia pomogła mi stworzyć bardzo różnych wariacji na teamy kształtów, form bez ograniczeń co do wielkości. W takim bądź razie w mojej pracy to nie technologia wpłynęła na formę, a technologia, która najbardziej odpowiadała moim lampom, które zaprojektowałam.3. Co przyniesie przyszłość do świata oświetlenia?

Z rozwojem technologii, bardzo dużo może zostać wniesione do świata oświetlenia. Nowoczesna technologia rozszerza możliwości tworzenia form i nowych rozwiązań użytkowania. Jednak wśród tej całej technologii najbardziej lubię LEDy oraz włókna światłowodowe do tworzenia moich lamp. Również interesują mnie świecące w ciemno przedmioty użytkowe, które nie tylko same dają światło, to również oszczędzają dużo energii.