Polski świat mody dla wielu wydaje się skostniały. Oto sylwetka jednej z najmłodszych, obiecujących adeptek sztuki projektowania strojów!

Alicja Zdebska to 17-letnia pasjonatka mody i projektowania. Pierwszym konkursem dla projektantów, w jakim wzięła udział był Fashion Designer Awarts . Spośród 264 nadesłanych prac, jej projekt został doceniony i zakwalifikował się do półfinałowej 20. Szybko okazało się, że Alicja jest najmłodszą uczestniczką konkursu! Stworzona przez nią kolekcja o nazwie „Laetitia” („Szczęście”) doskonale wpisywała się w temat przewodni tegorocznej edycji konkursu „Haute Couture - portret współczesnej kobiety, jej pragnienia, emocje, fascynacje”. Choć Alicji nie udało się wejść do finałowej dziesiątki, jej kolekcja wzbudziła zainteresowane

Na początku czerwca Alicja wzięła udział w kolejnym konkursie Off Fahion w Kielcach. Także tym razem była najmłodszą uczestniczką, która zakwalifikowała się do półfinałów! Alicja nie tylko zaprezentowała tam, zaprojektowaną przez siebie kolekcję, była też odpowiedzialna za wybór modelek oraz stylizację ich fryzur i makijaży. Sama też wystąpiła na wybiegu. Kibicuje Alicji i mamy nadzieję, że niedługo jej świeże projekty będziemy mogli podziwiać na podiach projektowych konkursów i... w naszych szafach!