Aliens vs. Predator, to dynamiczna gra akcji, za której przygotowanie odpowiada Rebellion - zespół odpowiedzialny za pierwowzór wspomnianej gry z 1999 roku. Produkcja ta pozwoli graczom na wcielenie się w postaci jednego z trzech gatunków - kolonialnych żołnierzy marines, predatora lub obcych. Twórcy produkcji zaznaczają przy tym, iż scenariusz dla każdego z tych gatunku będzie się różnił pod względem fabularnym, a wątki przygotowane przez scenarzystów w kampanii dla jednego gatunku będą przeplatać się z wątkami kampanii pozostałych gatunków.

Aliens vs. Predator to również komponent rozgrywek wieloosobowych, jakie rozgrywane będą mogły być na 3 różne sposoby, w których punktem kulminacyjnym ma być osiągnięcie supremacji i tytułu najbardziej zabójczego gatunku w kosmosie.

Akcja gry toczy się na planecie nazwanej BG-386, na której grupa kolonistów z kolonii wydobywczej odkrywa starożytną piramidę skrywającą mroczny i przerażający sekret. Pośród gwiazd rasa wojowników jest zaalarmowana odkryciem piramidy będącej ich własnością - zaczyna się polowanie mające na celu zachowanie wszelkim tajemnic związanych ze znaleziskiem. W międzyczasie jednak przerażający byt budzi się z uśpienia we wnętrzu budowli

Więcej na gamelobby.pl