16 października w Londynie odbył się Alternatywny Pokaz Fryzur, corocznie organizowany przez znanego angielskiego stylistę Toniego Rizzo. Warto podkreślić, że to nie tylko komercyjne przedsięwzięcie, w którym biorą udział szaleni fryzjerzy z głową pełną pomysłów na inne głowy… To coś więcej. Akcja charytatywna, podczas której zbierane są pieniądze na badania poświęcone leczeniu białaczki i chorób nowotworowych.

Skąd pomysł na taki festiwal? To skutek osobistej tragedii Rizzo. W 1983 roku jego syn Valentino zmarł na białaczkę. Ku pamięci syna i by pomóc innym chorym oraz ich bliskim, Rizzo każdego roku organizuje pokaz sztuki fryzjerskiej. Do tej pory udało mu się zebrać aż 8 milionów dolarów na badania nad sposobami leczenia chorób nowotworowych.

Alternatywny Pokaz Fryzur stał się najważniejszym fryzjerskim wydarzeniem na świecie, podczas którego mistrzowie swego fachu prezentują swoje możliwości. Warto zobaczyć kilka zdjęć z tego festiwalu. Wszystkie fryzury są oryginalne. Jedne bardziej, inne mniej szokujące. Ale najważniejsze jest to, że ich tworzeniu towarzyszył słuszny cel.

 

Autor: Justyna Opólska