Co roku przygotowywany jest raport dotyczący najbardziej wartościowych spółek świata. Wartość spółek wyceniana jest wg szeregu wskaźników. Która firma w tym roku osiągnęła najlepszy wynik?
Odpowiedź jest już w tytule. Tak, to właśnie Google! Firma, która stworzyła najpopularniejszą na świecie wyszukiwarkę internetową. Google jest synonimem szukania stron internetowych na zadany temat. A wszystko zaczęło się od kilkuosobowej firmy mieszczącej się w wynajętym garażu.
Google w tym roku po raz pierwszy znalazło się na pierwszym miejscu zestawienia. Wyceniono tę firmę na 100 miliardów dolarów. Udało jej się wyprzedzić Microsoft, Coca-Colę i McDonald’s. Dość wysoko uplasowały się też kolejne firmy informatyczne – IBM i Apple.

Niewątpliwie świadczy to o wysokiej jakości usług świadczonych przez Google. A jest ich coraz więcej – poczta, wyszukiwanie multimediów, analizy odwiedzin strony, platforma pozwalająca przygotowywać dokumenty… Słychać nawet o opracowywanym przez Google systemie operacyjnym. Gratulujemy gigantowi!