La Roux to odnoszący sukcesy zespół wykonujący muzykę synthpop. Brytyjski duet tworzy dźwięki silnie inspirowane latami 80’ i takimi grupami jak: Eurythmics, The Human League, czy Depeche Mode. W takim też klimacie utrzymane są też stylizacje charyzmatycznej wokalistki Elly Jackson.

Jest blada, ruda i wygląda jak chłopiec. Jej wizerunek można określić jako mieszankę Grace Jones,  Annie Lennox i Tildy Swinton. Najbardziej charakterystyczny element stanowią włosy. Krótką, miedzianą fryzurkę z wygolonymi bokami czasem po męsku zaczesuje  gładko do tyłu, niekiedy układa w sterczącą do góry, niemal architektoniczną falę. Fascynację ikonami lat 80’ widać również w tym, jak wokalistka kształtuje sylwetkę. Uwielbia połyskliwe legginsy i długie marynarki z poszerzanymi ramionami. W jej stylu są również nietoperzowe bluzki i swetry, mokasyny, lenonki i męskie kapelusze. Wszystko to wzorzyste i intensywnie kolorowe lub błyszczące. W makijażu Elly najbardziej widoczne są wpływy  Grace Jones- oczy obramowane prostokątem barwnego cienia, mocno zaznaczone policzki. Wszystko to ma odwracać uwagę od kobiecości, a nie ją podkreślać. Rzęsy pozostają zawsze niewidoczne, przy niektórych stylizacjach wokalistka ogranicza makijaż do bardzo jasnego podkładu.

Elly Jackson to przykład artystki z kompleksowym pomysłem na siebie. To jak wygląda samo w sobie jest kreacją artystyczną. Pod androgenicznym ubiorem i makijażem kryje się naprawdę ładna dziewczyna, ale nie taki powinien być efekt. Nie ma być seksownie czy ładnie, tylko intrygująco, inspirująco i ciekawie. Kreacje wokalistki na pewno warto śledzić.

Stylizacje Elly Jackson są bardzo chłopięce

Elly Jackson wygląda raczej jak mężczyzna a nie kobieta


Autor: Monika Lewandowska