Już za niecały tydzień andrzejki. Jeśli zamierzasz zorganizować w ten wyjątkowy wieczór imprezę (a jak wiadomo, każdy pretekst, by się bawić, jest dobry), zacznij już myśleć, jak sprawić, by twoi znajomi zapamiętali ten wieczór na długo.
Lanie wosku czy ustawianie butów w kolejce do drzwi znają chyba wszyscy. Przedstawiam kilka bardziej oryginalnych wróżb.
Karuzela gwiazd

Na środku pokoju połóż butelkę, a wokół niej papierowe gwiazdy. Na każdej z gwiazd narysuj symbole: koronę, serce, monetę, statek, słońce, jabłko, gwiazdę, cebulę. Każdy po kolei kręci butelką. Osoba prowadząca odczytuje symbol, który wskazuje butelka.
Znaczenie symboli:
- korona - w przyszłości będziesz ważną osobą lub obejmiesz ważne stanowisko; 
- serce - wróży wielką miłość i szczęście rodzinne;
- moneta - dostatnie życie, sukces w interesach;
- gwiazda - kariera aktorska lub piosenkarska, powodzenie w życiu zawodowym. 
- statek - wróży daleką wyprawę i wspaniałe przygody;
- słońce - wiele radości w nachodzącym roku;
- cebula - smutek
- jabłko - nowe życie, odnowa, przypływ sił.
Wróżenie z cienia
Należy zgnieść kartkę papieru, a następnie położyć ją na talerzu lub spodku i podpalić. Kiedy kartka dopali się prawie do końca, trzeba spojrzeć na jej cień rzucony za pomocą świecy lub lampki na ścianie. Następnie należy zinterpretować kształt zgodnie z własną intuicją.
5 talerzy 

Pod talerzami znajdują się: cukierek, piórko, ziarenko pieprzu, muszelka, kamyk. Każdy z tych przedmiotów ma swoje tajemnicze znaczenie: 
Cukierek - życie słodkie i wesołe, 
Piórko - życie lekkie i przyjemne, 
Ziarenko pieprzu - życie pełne przygód, 
Muszelka - życie na morzu lub w dalekim kraju, 
Kamyk - życie pracowite i pożyteczne.

Dwa ognie
Pomyśl życzenie i zapal dwie zapałki. Trzymaj je płonącymi łebkami do góry. Jeśli zapałki będą palić się "ku sobie", życzenie się spełni w ciągu roku, jeżeli nie -będziesz musiała dłużej poczekać na jego realizację.
Orzechowe łódki
Potrzebne: łupiny orzecha włoskiego, małe świeczki, miska z wodą.
2 świeczki zapalamy i wstawiamy do połówek łupinek od orzechów włoskich. Puszczamy je na wodę, myśląc o sobie i swoim ukochanym. Jeśli łupiny podpłyną do siebie - oznacza to dozgonną miłość, jeśli się oddalą - nic dobrego z tego związku nie wyniknie.
A teraz coś z bardzo starych źródeł, uwaga:
Każda z panien ukrywa kość w pokoju, następnie do pomieszczenia wpuszcza się psa. Dziewczyna, która schowała kość, znalezioną przez zwierzaka w pierwszej kolejności, może szykować się już do ślubu. Co przebieglejsze panny smarowały kość masłem, aby przyciągnąć czworonoga.
Większość Polaków i Polek we wróżby nie wierzy. I bardzo dobrze. Nie chodzi przecież o odkrycie przyszłości, bo na nią wpływ mamy tylko my sami, ale o odrobinę śmiechu i relaksu. Życzę dobrej zabawy