Już w przyszłą niedzielę finał X edycji „Tańca z gwiazdami”, w którym wystąpią nie zaprzeczalne faworytki – Anna Mucha i Natasza Urbańska. W półfinale odpadł Michał Kwiatkowski i Janja Lesar. Walka w półfinale była nad wyraz wyrównana. Wszyscy uczestnicy w pierwszej turze otrzymali po 40 punktów, a w drugiej tylko jednego brakło Annie i Rafałowi do uzyskania maksymalnej ilości punktów. Michał Kwiatkowski nie miał chyba dużych nadziei na finał, gdyż przez cały program dziękowali i żegnali się z publicznością. Tymczasem główne faworytki nie ukrywały emocji, kiedy dowiedziały się, że znalazły się w finale. Natasza zatańczyła dwa rewelacyjne tańce. Salsa w jej wykonaniu robiło ogromne wrażenie. Natasza i jej partner taneczny Jan Kliment wyglądali jak zawodowa para taneczna. Nie dziwne, że Beata Tyszkiewicz stwierdziła, że salsa Urbańskiej podwyższyła poziom i musi ją porównać do tańca Anny Muchy. Drugi taniec pary Urbańska, Kliment wypadł również na 4 dziesiątki. Był to walc wiedeński do muzyki z filmu „Trędowata” zadedykowany Januszowi Józefowiczowi, który obchodził akurat imieniny.

Anna Mucha i Rafał Maserak zatańczyli salsę i tango. Ania w kreacji do salsy wyglądała zjawiskowo, czuć było radość i luz podczas ich wykonania. Nie zyskali tyle pochwał co dwie pozostałe pary, ale ostatecznie publiczność ich pokochała i dostali się do finału. 
Teraz przez najbliższy tydzień gwiazdy przygotują 3 tańce na finał. Która wygra? Nie da się ukryć, że Natasza jest profesjonalistką w tym co robi. Jej taniec robi ogromne wrażenie i wygląda na zawody, jednak wiadomo, że wokalistka, która występowała w musicalach ma opanowane jakieś podstawy taneczne. Tymczasem Mucha zmieniła swój wizerunek. Pokazała się jako liryczna, delikatna i sympatyczna dziewczyna. Nie budzi kontrowersji, jak to robiła w programie „Jak oni śpiewają?” tylko po prostu bardzo fajnie tańczy.

Miała chyba trudniej, gdyż naukę tańca zaczyna od samego początku. Para na pewno cieszy się popularnością ze względu na tancerza. Rafał Maserak brał udział już w wielu edycjach i stał się bardzo popularny. Jest bardzo lubianym tancerze, a przy tym potrafi wykrzesać z gwiazdy to co najlepsze. Dobrym przykładem jest też dostanie się do finału z Małgorzatą Foremniak. Co pokażą gwiazdy w wielkim finale? Zobaczymy już w przyszłą niedzielę. Która gwiazda wygra?