A jednak! Jak donoszą najnowsze wieści, trzecią jurorką w programie „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”, zamiast Weroniki Marczuk-Pazury, która jak wiadomo została zamieszana w aferę łapówkarską z udziałem CBA, ma zostać zwyciężczyni dziesiątej edycji „Tańca z Gwiazdami” Ania Mucha! Wiadomość ta została już potwierdzona na 100%. Telewizja TVN postanowiła jednak ujawnić tę informację dopiero w trakcie rozpoczęcia castingów do piątej edycji programu tanecznego „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”, które odbędą się kolejno: 9 grudnia we Wrocławiu, 14 grudnia w Poznaniu, 19 grudnia w Gdańsku, 5 stycznia w Krakowie, a także 10 stycznia w Warszawie już od godziny 8:00 rano.

Na lotnisku, przed wylotem do Wrocławia Ania Mucha o swoim udziale w „You Can Dance – Po Prostu Tańcz” mówi: „Ciekawa jestem przede wszystkim i podniecona. Trochę zaniepokojona. No, ale przede wszystkim dominuje chyba uczucie takiego z jednej strony podniecenia, szczęścia, ciekawości tego, co będzie działo się jutro i olbrzymia potrzeba wyłonienia i odkrycia jakichś fajnych ludzi. Myślę, że to jest ta naprawdę najważniejsze.” Ponadto dodaje ona także, że „Ja oczywiście sobie kupiłam encyklopedię tańca. Mam parę jeszcze innych książek, natomiast myślę, że zdam się, jeżeli chodzi o sprawy czysto taneczne, techniczne na dwóch fachowców, którzy będą siedzieli obok. I ja tutaj zupełnie inaczej rozkładam akcenty, jeżeli chodzi o moją osobę. Ja poszukuję interesujących ludzi, ciekawych, prawdziwych historii i tego żeby ci ludzie swoim tańcem po pierwsze wiedzieli, dlaczego i po co wychodzą na scenę. Po drugie, żeby wiedzieli, co chcą wyrazić, co chcą wypowiedzieć. Szukam emocji, szukam czegoś więcej niż tylko czystej techniki czy akrobacji”.

Nowo wyłoniona jurorka stanowczo stwierdziła, że jeżeli uczestnicy nie będą zasługiwali na pochwały, to zwyczajnie nie zamierza ich ona chwalić ani tym bardziej wymyślać „jakichś niestworzonych historii po to tylko żeby ktoś inny lepiej się poczuł”. Ponadto podkreśla ona także, że dla niej liczy się przede wszystkim historia, emocje, a także przemiana konkretnych uczestników. Co więcej, z uśmiechem na twarzy Mucha przyznaje, że wie, iż jest „tą świeżynką truskaweczką i że to jest napływ świeżej krwi”. Po czym z wyraźną satysfakcją i zacierając ręce dodaje: „I to jest, cholera podniecające. Drżyjcie wszyscy”.

A zatem wygląda na to, że tym razem z niecierpliwością czekamy na nowy sezon oraz kolejną edycję programu „You Can Dance – Po Prostu Tańcz” nie tylko z uwagi na nowych uczestników, ale i nową jurorkę…