Anna Wintour jest numerem jeden. Magazyn Forbes nazwał redaktor naczelną kultowego magazynu, Vogue, najbardziej wpływową kobietą w modzie. Według magazynu to właśnie ona jest wyrocznią przepowiadającą przyszłość
To Amerykański Vogue pod jej przewodnictwem jest jednym z najlepiej sprzedających się magazynów o modzie na świecie. Redaktorka naczelna Elle - Roberta Myers oraz Glamour - Cindi Leive zajmująca drugie oraz trzecie miejsce, pozostają dużo w tyle za Anną. Magazyn Forbes obliczył ile stron ma każda z gazet, to właśnie od tego zależy ile reklamodawców postanowia wykupić spoty w każdym z magazynów. Jak można się domyślać Vogue jest od lat najgrubszy.

Anna Wintour jest redaktorką naczelną amerykańskiego Vogue od 1988. Charakterystyczna fryzura na pazia oraz duże czarne okulary są nieodłącznym elementem niesamowitego wizerunku Wintour. Jej postać budzi wiele kontrowersji. Ci co jej nie znają kochają ją, a cała reszta jej nienawidzi.
Wśród współpracowników znana była jako "Nuklearna Wintour". Jej postać została spopularyzowana w literaturze przez jej byłą osobistą asystentkę Lauren Weisberger, która w 2003 napisała książkę Diabeł ubiera się u Prady. Książka została później zekranizowana w filmie o tym samym tytule, a Anne Wintour zagrała Meryl Streep.
Naczelna Vogue, Anna Wintour z okazji 20 lecia swojej pracy w magazynie doczekała się filmu dokumentalnego o sobie, a właściwie po latach obcowania ze strzępkami wybiórczych informacji na temat swojej idolki doczekali się go jej fani. „The September Issue” to próba zrozumienia całej otoczki jaka powstała wokół ikony mody. Ekipa filmowców pod przewodnictwem reżysera R.J. Cutlera towarzyszyła Annie przez osiem miesięcy, obserwując i utrwalając jej codzienną pracę, przeplataną wątkami z życia prywatnego.
Wintour zawdzięcza swój sukces dyscyplinie, wytrwałości i niezłomnemu charakterowi. Czy jednak w filmie zobaczymy w Annie człowieka?