Dzisiaj rozmawiamy z p. Sebastianem Grzybem - człowiekiem z pasją, który o antykach wie dosłownie wszystko.

- Skąd pomysł na założenie takiego biznesu w sieci?

Sklep e-antyki.com jest ewolucją współczesnego handlu który przeniósł się do sieci. Początki mojego handlu w sieci zaczęły się wraz z powstaniem Allegro w Polsce. Było to około 2000 roku, następnie wykiełkował pomysł o własnym profesjonalnym sklepie w sieci, lecz mało kto potrafił taki sklep wtedy stworzyć. Po 11 miesiącach pracy i stworzeniu trzech sklepów ,dziś został e-antyki.com oraz designsklep.pl z przedmiotami designerskimi głównie z lat 60.XX wieku.

- Gdzie znajduje Pan antyki?

Kiedyś antyki nabywane były głównie na giełdach kolekcjonerskich w Polsce i Europie oraz z ogłoszeń w prasie od ludzi chcących się ich pozbyć. Dziesięć lat temu potrafiłem objechać 6 giełd w Europie w dwa tygodnie zwiedzając przy tym 4-5 krajów i robiąc 7-8 tyś kilometrów:) . Dzisiaj zakupy ułatwia mi oczywiście internet, gdzie dużo nabywam poprzez specjalne portale tematyczne i specjalistyczne aukcje on-line.

- Co obecnie cieszy się największą popularnością wśród klientów?

Dziś w czasach szeroko omawianego kryzysu klientów interesują raczej przedmioty, które zawsze mogą spieniężyć w każdej chwili nic na nich nie tracąc, lub jeszcze lepiej gdy mogą zarobić. Jest to oczywiście srebro, bardzo dobre rzemiosło, przedmioty raczej drogie, choć zauważam tendencję wzrostową sztuki współczesnej oraz duże zainteresowanie starym winem które wprowadzamy właśnie do naszej oferty. Ostatnio sprzedałem kilka prac Salvadora Daliego na którego prace mam wielu nabywców. Oczywiście chętnie nabywane jest bardzo dobre prawdziwe Art Deco, Secesja, natomiast zupełnie minęło zainteresowanie np. przedmiotami eklektycznymi szczególnie meblami z tej epoki.

- Jakie najstarsze przedmioty można znaleźć w sklepie e-antyki.com?

Najstarsze mamy przedmioty z XVIII w., głównie srebra.

- Kto najczęściej kupuje u Pana w sklepie antyki?

Dobre pytanie:) Ludzie wykształceni ze smakiem wyrabianym latami, młodzi mający fantazję oraz Ci, którzy mają w sobie chęć posiadania przedmiotów niepowtarzalnych, aby odwiedzający ich goście nie zapytali "mamy takie samo, a ile wy daliście?:)''

Zapraszamy do odwiedzenia strony: http://www.e-antyki.com/

E-antyki.com - antyki z duszą

E-antyki.com - antyki z duszą

E-antyki.com - antyki z duszą

E-antyki.com - antyki z duszą E-antyki.com - antyki z duszą