Samsung, światowy lider elektroniki użytkowej, zaprezentował swoją ofertę pięciu unikatowych modeli aparatów cyfrowych, które będą dostępne w sprzedaży w drugiej połowie 2008 roku - NV100HD, NV9, L310W, L201 i S1070. Te niezwykłe produkty wzbogacają dostępną już na rynku gamę aparatów cyfrowych firmy Samsung, która od lat cieszy się uznaniem konsumentów.

NV100HD
Najnowszy aparat z serii NV zachwyca imponującą rozdzielczością 14,7 megapikseli oraz szerokokątnym obiektywem 28mm z 3,6 krotnym zoomem optycznym Schneider Kreuznach. Jest to niewątpliwie najbardziej zaawansowany aparat kompaktowy stworzony przez firmę Samsung. NV100HD to nie tylko idealnie ostre i wyraźne zdjęcia, ale również możliwość nagrywania filmów. Aparat daje możliwość rejestrowania filmów wideo w wysokiej rozdzielczości HD 720P z podwójną stabilizacją obrazu.

Zaawansowana technologia aparatu NV100HD została zamknięta w eleganckiej, metalowej obudowie. Stylowe wykończenie jej górnej części dodaje aparatowi charakteru, podkreślając jego unikatowy i innowacyjny design. Mimo kompaktowych wymiarów, aparat posiada 3 calowy dotykowy ekran LCD Haga o rozdzielczości 460 tys. pikseli.
Aparaty z serii NV cenione są również za system obsługi oparty na dotykowych sensorach (Smart Touch), który zapewnia intuicyjne sterowanie aparatem. W modelu NV100HD zastosowano rozwinięcie tego systemu - Smart Touch 2.0: sensory zastąpiono dotykowym ekranem, który zapewnia prosty i wygodny dostęp do najbardziej zaawansowanych technologicznie funkcji – a wszystko to dzięki magicznej sile dotyku.

NV9
Samsung NV9 to ultrakompaktowy 10,2 megapikselowy aparat cyfrowy, który wyróżnia się dużym 2,7 calowym ekranem, 5-krotnym zoomem optycznym oraz podwójną stabilizacją obrazu. NV9 to nie tylko aparat cyfrowy, ale zaawansowane urządzenie multimedialne, które umożliwia oglądanie filmów, słuchanie muzyki z plików MP3 czy przeglądanie tekstów w formacie TXT. Z takim aparatem już nie można się nudzić podczas długich podróży!

NV9 zamknięty jest w srebrnej, metalowej obudowie o wymiarach 95 x 59,9 x 21,3mm. Charakteryzuje się ciekawym wzornictwem, którego istotnym elementem jest "Mini Dashboard", czyli mały wskaźnik zegarowy umieszczony
w górnej części aparatu, zaraz obok przycisku "Power". Wskazuje on poziom naładowania baterii oraz pozostałą ilość wolnej pamięci.

NV9 wyposażony został w wysokorozdzielczy sensor CCD oraz podwójną stabilizację obrazu,
co zapewnia wysoką jakość obrazu nawet przy braku wystarczającej ilości światła, czy
w sytuacjach, gdy użycie lampy błyskowej nie jest wskazane. Aparat oferuje szereg pomocnych programów tematycznych, ułatwiających fotografowanie portretów czy robienie zdjęć rodziny. Funkcja rozpoznawania twarzy wykrywa nawet do dziewięciu twarzy i automatycznie dostosowuje ostrość i ekspozycję tak, aby zapewnić lepszą kompozycję oraz ogólną jakość portretów
i innych zdjęć sytuacyjnych osób. Ponadto funkcja wykrywania uśmiechu automatycznie uruchomi wyzwalacz dopiero w momencie, gdy aparat wykryje uśmiech na twarzy fotografowanej osoby. Natomiast funkcja "Blink Detection" uniemożliwi wykonanie zdjęcia,  gdy aparat wykryje, że oczy są zamknięte - niezwykle przydatna funkcja z uwagi na fakt, że na ekranie LCD aparatu trudno jest rozpoznać, czy fotografowana osoba zamknęła oczy, czy też nie.

L310W
L310W jest idealnym aparatem dla bardziej wymagających klientów, którzy cenią sobie innowacyjne technologie oraz funkcje przyjazne użytkownikowi. Posiada on wszystkie cechy, jakie znajdziemy w drogich aparatach kompaktowych z górnej półki: imponująco wysoka rozdzielczość 13,6 megapikseli, podwójna stabilizacja obrazu, 2,7 calowy wyświetlacz LCD oraz szerokokątny obiektyw 28mm z 3,6-krotnym zoomem optycznym. Funkcje te sprawiają, że fotografowane miejsca pozostaną tak piękne, jak w rzeczywistości. 
W przeciwieństwie do standardowych aparatów kompaktowych wyposażonych w 35mm obiektyw, Samsung L310W został wyposażony w 28mm, szerokokątny obiektyw, który daje użytkownikowi możliwość puszczenia wodzy własnej fantazji i robienia coraz to bardziej poruszających zdjęć. Ten kompaktowy aparat jest idealny do fotografowania różnorodnych scenerii takich jak pejzaże, zdjęcia grupowe rodziny czy przyjaciół.

L310W oferuje użytkownikowi wiele przyjaznych funkcji, jak 11 programów tematycznych, funkcja redukcji czerwonych oczu oraz nagrywanie filmów w formacie MPEG-4. Aparat posiada również takie funkcje jak portret, autoportret, funkcja rozpoznawania twarzy, funkcja rozpoznawania zamkniętych oczu oraz funkcja wykrywania uśmiechu.
Połączenie tych wszystkich funkcji sprawi, że robienie zdjęć stanie się prawdziwą przyjemnością.
L310W został wyposażony w opis funkcji aparatu, który w prosty sposób oferuje łatwy do zrozumienia opis każdej dostępnej funkcji. Natomiast przewodnik ułatwiający fotografowanie jest dodatkowym elementem, który pozwoli udoskonalić warsztat robienia zdjęć poprzez proste wskazówki, dzięki którym można dojść do zdumiewających efektów.

L201
Samsung L201 to ultra kompaktowy aparat cyfrowy, który został wyposażony w 10,2-megapikselowy sensor CCD, 3-krotny zoom optyczny oraz 2,7 calowy inteligentny wyświetlacz LCD, który automatycznie dostosuje podświetlenie w zależności od aktualnego nasłonecznienia.

Aby jakość zdjęć była idealna, L201 został wyposażony w niezwykle przydatne funkcje: rozpoznawanie twarzy, autoportret oraz podwójna stabilizacja obrazu. Funkcja rozpoznawania twarzy automatycznie wykrywa aż do dziewięciu twarzy oraz automatycznie dopasowuje ostrość i ekspozycję tak, aby twoje zdjęcia były idealne. Bardzo ciekawą funkcją jest „autoportret”. Dotąd wykonanie autoportretu było niezwykle trudne z uwagi na optymalne ustawienie pozycji aparatu. Wykorzystując algorytm rozpoznawania twarzy aparat potwierdza sygnałem dźwiękowym, gdy twarz znajduje się poprawnie w rejestrowanym kadrze. Zrobienie Autoportretu jest możliwe tylko w momencie, gdy aparat wykryje odpowiednie ustawienie twarzy w centralnym punkcie zdjęcia. Cyfrowa stabilizacja obrazu niezwykle skutecznie zabezpiecza przed poruszeniem podczas robienia zdjęć.

Samsung L201 oferuje szereg dostępnych i bardzo pomocnych programów tematycznych. Ich bogata lista zawiera: scenerię nocną, dziecko, krajobraz, tekst, zbliżenie, zachód słońca, świt, zdjęcia pod światło, fajerwerki, plaża / śnieg. Dzięki programom tematycznym można w łatwy sposób uchwycić scenerię w najróżniejszych warunkach. Dodatkowo aparat oferuje łatwy do zrozumienia opis funkcji oraz pomocny przewodnik, które udoskonalą twój warsztat robienia zdjęć.

S1070
Samsung S1070 jest bogatym w funkcje aparatem kompaktowym wyposażonym w 10,2-megapikselową matrycę, 3-krotny zoom optyczny oraz inteligentny wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7 cala. Aparat ten posiada wszystkie wykorzystywane przez wymagających fotografów funkcje, jak: podwójna stabilizacja obrazu - optyczna (OIS) oraz cyfrowa (DIS). Dzięki podwójnej stabilizacji obrazu, użytkownik uzyskuje znacznie lepszą jakość obrazu oraz znakomite naświetlenie.
S1070 został również wyposażony w opracowaną przez Samsung technologię „rozpoznawania twarzy”, która wykrywa twarz fotografowanej osoby i tak dopasowuje ostrość, jasność i ekspozycję, aby otrzymać idealne zdjęcie