Nie tylko ryby, ale także tropikalne gady i płazy czy parę wyjątkowo rzadkich i zagrożonych wyginięciem małpek można spotkać w Aquarium i Muzeum Przyrodniczym w Krakowie przy ul. św. Sebastiana 9. Zlokalizowane tuż obok Wawelu, na 1600 metrach kwadratowych gromadzi żywe okazy fauny i flory z najodleglejszych zakątków świata, tworząc najbardziej egzotyczne miejsce w Krakowie i jedyny tego typu obiekt w Polsce. 

Węże, także i jadowite (jedyna tego typu ekspozycja w Polsce!), ogromne żółwie, jaszczurki, warany, tropikalne żaby, kameleony a także różne gatunki pająków i stawonogów, egzotyczne ryby, koniki morskie, ryby rozdymki, rozgwiazdy, koralowce, ukwiały i wspomniane, jedne z najmniejszych na świecie małpek to tylko niewielka część kolekcji. W Aquarium spotkają się Państwo z ponad 130 gatunkami zwierząt mieszkających w warunkach niemal idealnie zbliżonych do naturalnych. 



Niemal każdego dnia do Aquarium przybywają nowe ryby. Już teraz można oglądać m.in. rozgwiazdy, krewetki szkarłatne, langusty, jadowite ryby skorpiony oraz błazenki, amazońskie arowany srebrne, pielęgnice, pyszczaki z jeziora Malawi a także krwiożercze piranie. W planach jest otwarcie trzeciej cześci ekspozycji, w której zadomowią się rekiny - żarłacze czarnopłetwe, ośmiornice, płaszczki i mieszkańcy Tanganiki i Amazonki (planowane otwarcie w 2010 r.). 

Aquarium Krakowskie to przede wszystkim nowoczesne i multimedialne muzeum, które umożliwa zwiedzającym aktywne uczestniczenie w życiu egzotycznych i niedostępnych na codzień zakątków świata. Jako jedyne zoo pozwalamy wszystkim zwiedzającym zaglądnąć za kulisy ekspozycji, wziąć udział w karmieniu zwierząt a nawet pogłaskać jaszczurkę, czy przekonać się jaka w dotyku jest skóra węża.

W zbiorach Aquarium można zobaczyć także zachowanego w idealnym stanie, unikatowego nosorożca włochatego sprzed 30 tys lat, skamieniałości i minerały a także odwiedzić Tajemniczą Jaskinie wraz z Komnatą Odkrywców. 

Muzeum posiada bardzo bogaty program edukacyjny przeznaczony dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, studentów biologii i nauk pokrewnych, kół przyrodniczych, osób zainteresowanych biologią ryb, gadów i płazów.

Aquarium to takze doskonały pomysł na aktywne spędzenie weekendu wraz z rodziną. W każdą sobotę i niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci do naszego klubu weekendowego, gdzie podczas zabawy poznają zagadnienia przyrody i ekologii. 

Dla zwiedzających organizujemy także cykliczne spotkania, konferencje oraz dajemy możlwiość wzięcia udziału w organizowanych konkursach i quizach z nagrodami. 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Aquarium!