Palestyńskie chusty obecnie w Polsce można kupić wszędzie. Jeszcze nigdy nie były tak modne jak teraz. Istnieją przeróżne wariacje na ich temat. Nowe kolory, inne kształty - wszystkie są jednak modne. Takie arafatki już nie są wyłącznie arabskim akcesorium noszonym przez muzułmanów. Teraz cały świat chce je nosić.

Tradycyjne arabskie nakrycie głowy to tak naprawdę kwadratowy kawałek materiału, przeważnie bawełniany, złożony i owinięty w różny sposób dookoła głowy. Niektórzy noszący tę chustę formują z niej turban, podczas gdy inni noszą ją luźno opadającą na ramiona i plecy. Kefija najczęściej jest biała, z czarnym lub czerwonym wzorem.

Jednak mało kto wie co tak naprawdę oznacza kefija. W latach 30., kefija stała się symbolem palestyńskiego ruchu narodowego, jako efekt skojarzenia jej z terenami i ludnością wiejską. Jest to symbol walki o wolność. Nie wszyscy znają historię tej arafatki i noszą ją teraz jako modny dodatek do swojego codziennego stroju.

Kefije noszą wszyscy, nawet gwiazdy, takie jak , Tola, Cameron Diaz czy Chris Brown. Najczęściej ubieramy je do jeansów i zwykłego podkoszulka.Co sądzicie o noszeniu palestyńskich chust?