Talent Arne Quinze leży w jego zdolności do balansowania na skrajnościach - pasji i chaosu a kontrolowaną elegancją. Tworzy nieskazitelne, typowo miejskie i wygładzone prace, które są równoważone sprzecznymi napięciami, dając im precyzyjny i radosny wygląd. Tworzy swoje pomysły z werwą i dziecinną igraszką, zacierając granice między architekturą i sztuką. 
Jako artysta i wizjoner Quinze uzyskał sławę przez spalenie "Uchroni" drewnianej rzeźby o 30m wysokości i 60m szerokości w 2006 roku na festiwalu „Burning Man” w Black Rock City, Nevada, USA. W 2006 roku stworzył także "Światło, prędkość i innowacja", szereg rzeźb dla Lexusa w Stanach Zjednoczonych. "Cityscape" (2007) i "Sekwencja" (2008) to dwie z jego potężnych drewnianych obiektów sztuki publicznej w centrum Brukseli, w Belgii. W Monachium, zbudował "Traveller" (2008) dla francuskiej marki Louis Vuitton. W 2008 r. na konferencji podczas Belgradzkiego Tygodnia Designu w Serbii, Arne Quinze ujawniły plany na podobną gigantyczną instalację drewnianą nad rzeką Ohio w Louisville, Kentucky, oraz w centrum Paryża, Francji.

Quinze jest współzałożycielem i dyrektorem artystycznym "Quinze i Mediolan", firmy meblowej, która posiada zakłady w Belgii i USA. Artysta projektuje dla czołowych architektów i wiele jego projektów jest popularne wśród celebrytów Hollywood, takich jak Brad Pitt i Oprah Winfrey.
Quinze ma siedzibę w Kortrijk i w Belgii, położone są w kompleksie 10.000 metrów kwadratowych. To niepowtarzalna twórcza platforma, na której Quinze otoczył się z architektami, deweloperami, produktami i grafikami, artystami video, copywriterami i rzeźbiarzami. Studio artystyczne w Miami jest innym wulkanem jego twórczych wybuchów artystycznych. Arne studiuje nad interakcją, ruchem, prędkością i światłem w dzisiejszym społeczeństwie. "Zignorowanie naszych ludzkich potrzeb, sprawiło że żyjemy w czasach, gdy interakcja społeczna zanikła.” Quinze stara się odtworzyć tą interakcję