Samochody z sylwetką typu coupe są uznawane za (swego rodzaju) prestiżowe. Takie samochody jednak posiadają ograniczone możliwości użytkowe – mają zazwyczaj tylko 2 miejsca i niezbyt wielki bagażnik. Część samochodów stylizuje się tak, by z daleka przypominały coupe – choćby wspomnieć niektóre modele Alfy Romeo czy Seata. Dziś przedstawimy wam rasowe coupe, ale czterodrzwiowe i czteromiejscowe.

Aston Martin Rapide to takie właśnie powiększone coupe. Linia nadwozia jest typowa, a tylne drzwi na tyle dobrze ukryte w sylwetce, że niewidoczne na pierwszy rzut oka. Auto posiada cztery miejsca, a środkowa konsola jest wydłużona i sięga aż do oparć tylnich foteli. To dość ciekawe i nowatorskie rozwiązanie. Produkcja modelu rozpoczęła się w listopadzie 2009. Samochód jest produkowany w fabryce w Grazu.

Pod maską pracuje sześciolitrowy silnik V12 dający moc maksymalną 480 KM. Samochód do setki przyspiesza w 5.5 sekundy. Czy okaże się godnym konkurentem takich modeli, jak Audi A7, Porsche Panamera czy Mercedesa CLS?