Wzorem większości modeli, również Opel Astra doczekał się wersji kombii. Niedawno odbyła się internetowa premiera modelu, który musi przypaść do gustu ludziom szukającym rodzinnego, dużego auta.

Pierwszą zaletą nowej Astry Kombi jest jej wygląd. To, że auto ma służyć do transportu wózków dziecięcych czy towaru nie musi oznaczać, że będzie to auto nudne. Designerzy zaproponowali sportowo wyglądające lampy, reflektory oraz dolny wlot powietrza, dzięki czemu Astra kombi wygląda równie dynamicznie jak jej siostrzany hatchback. Linia dachu opada delikatnie niczym w coupe, a łagodne przetłoczenie na drzwiach dodaje pojazdowi trochę dobrego, nieprzesłodzonego smaku. W tylnej części dominuje elegancka pokrywa bagażnika, którą chroni mocno uwydatniony zderzak. Mały spojler nie ma nic wspólnego z wiejskim tuningiem i dobrze pasuje do całości nadwozia. Powiększenie gabarytów Astry pozwoliło na uzyskanie bagażnika o pojemności aż 500 litrów. Dodatkowo, tym którzy potrzebują większych przestrzeni zapewniono ciekawe ułatwienie- tylne fotele mogą złożyć się automatycznie po wciśnięciu przycisku umieszczonego na ściance bagażnika. Zero gimnastykowania się i problemów ze składaniem foteli! Generalnie, wnętrze jest takie samo jak w Astrze hatchback, czyli kierowca i pasażerowie będą mogli podróżować w schludnym, eleganckim ale prostym aucie.

Drugą zaletą nowej Astry kombi są montowane pod maską jednostki napędowe. Dostępnych będzie 8 silników benzynowych i wysokoprężnych, z turbodoładowaniem lub bez, a ich moce wyniosą od 95 do 180 KM. O ile 95-konna jednostka wrażenia na nikim nie zrobi, to motory generujące 160 czy 180 koni pozwolą na całkiem szybką jazdę. Kolejnym autem jednostek Opla jest ich oszczędność- najmocniejszy, 1.6-litrowy silnik ECOTEC o mocy 180 KM pali średnio 7.5 litra benzyny na 100 km, zaś najsłabszy, 95-konny Diesel zadowoli się 5.1 litra ropy na 100 km. Większość jednostek będzie dostępna zarówno z manualną jak i automatyczną skrzynią biegów.

Ceny nowej Astry kombii będą zaczynały się od ok. 65 tyś złotych. Opel ostro walczy na rynku aut rodzinnych i trzeba przyznać, że ich najmłodsze dziecko prezentuje się naprawdę udanie. Jednak to, czy całkiem ładne kombi przymnie się na naszym rynku zweryfikuje popyt na to auto.