Coraz więcej osób decyduje się na zakup nie komputera stacjonarnego, ale notebooków, które spełnią ich oczekiwania pod względem parametrów, ich wydajności, ale również designu. Gry komputerowe oraz cały sprzęt z nimi związany są obecnie najbardziej pożądanymi gadżetami przez praktycznie każdą osobę. Jeśli chcemy pograć w gry, które obecnie ukazują się na rynku to na pewno nie wystarczy nam zwykła zintegrowana karta graficzna i słaby procesor….
Zarówno Asus jak i MSI prześcigają się w zdobyciu klienteli swoim sprzętem, który nie tylko ma bardzo wysokie parametry, ale również się świetnie prezentuje.
MSI Gt 627 jest już kolejnym notebookiem przeznaczonym specjalnie dla graczy. Co więcej jako jeden z nielicznych na rynku jest on wyposażony w kartę graficzną Nvidia Geforce 9800 GS z 1Gb pamięci. 320 Gb dysk sprawi, że będziemy mogli mieć zainstalowaną niezliczoną ilość różnych tytułów. Musze przyznać, że za MSI również przemawia jego kolorystyka. Czerwono-czarne barwy dodają mu drapieżności oraz podkreślają fakt, że jest on skierowany do wymagającej klienteli. Wielką zaletą tego modelu jest na pewno nagrywarka Blu-ray, która w pewnym sensie staje się już standardem wśród notebooków wyższej klasy. Na niekorzyść MSI na pewno przemawia bardzo mała liczba portów usb-tylko dwa. W końcu prawdziwi gracze będą chcieli podłączyć go do normalnego monitora i grać na zwykłej klawiaturze i myszce. 
Swego rodzaju konkurentem dla Gt 627 jest Asus M50V. Podobnie jak poprzednik oferuje całkiem dobrą kartę graficzną Nvidia Geforce 9650 z 1Gb RAM-u. Do tego 4gb pamięci i dysk 320Gb sprawią, że zadowoli on nie jednego gracza. Minusem Asusa jest brak nagrywarki Blu-Ray, w końcu staje się ona pewnym wymogiem wśród notebooków. Plusem jest bardzo duża ilość portów USB, do których bez najmniejszego problemu podłączymy klawiaturę, myszkę i jeszcze pada. W przypadku tego notebooka design jest nieco bardziej stonowany i elegancki, co może okazać się trafem w dziesiątkę dla biznesmanów lubiących wirtualną rozrywkę…  
Myślę, że oba komputery są już potężnymi maszynami, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Na korzyść Asusa przemawia przede wszystkim cena 3800 zł co w stosunku do MSI, który kosztuje 5100 jest naprawdę atrakcyjna. Z kolei MSI ma nagrywarkę Blu-Ray i minimalnie lepszą kartę graficzną. Pytanie tylko czy te małe różnice są warte aż 1300złotych?