ASUS, jako firma zaangażowana w ochronę środowiska, wprowadziła na rynek nową kolekcję notebooków U Bamboo. Łączą one w sobie nowoczesne wzornictwo, ekologię i najnowsze rozwiązania technologiczne. Są doskonałym przykładem na to, że dbałość o środowisko nie wymaga rezygnacji z innowacyjności i stylu. 

Piękno na zewnątrz 
Notebooki serii U Bamboo zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie elegancję i zarazem ekologiczny styl życia. Ich obudowa została w części wykonana z ciemnobrązowego drewna bambusowego. Elementy wykonane z tego materiału doskonale komponują się z fragmentami aluminiowymi, dzięki czemu notebooki te mają lekką i wyjątkowo stylową linię.
Projektanci firmy ASUS wybrali bambus nie tylko ze względu na jego ujmujący wygląd. Surowiec ten jest niezwykle przyjazny środowisku, a jego utylizacja nie przysparza naturze większych kłopotów. Ponadto opakowania, w których sprzedawane są notebooki linii Bamboo są wykonane z naturalnych materiałów, nadających się do recyclingu.

Piękno we wnętrzu
Firma ASUS zawsze starała się tworzyć produkty wyposażone w najnowsze rozwiązania. Seria U Bamboo posiada technologię „Super Hybrid Engine” (SHE), która optymalizuje zużycie energii i wydłuża czas pracy baterii. Modele te wyposażone są również w technologię NVIDIA Optimus, która inteligentnie optymalizuje pracę naszego komputera. Charakteryzuje się doskonałą wydajnością graficzną, wtedy, gdy jej potrzebujemy, zapewniając oszczędność baterii podczas mniej wymagających zadań.

Notebooki serii U Bamboo posiadają także technologię „Syncables”, która umożliwia synchronizację z innymi urządzeniami, takimi jak: komputer stacjonarny, telefon komórkowy, czy aparat cyfrowy. Dzięki temu rozwiązaniu mamy łatwiejszy i szybszy dostęp do naszych danych. 

Notebooki tej serii są także wyposażone w port USB 3.0. Technologia USB 3.0 jest nawet dziesięciokrotnie szybsza od USB 2.0. Nowy interfejs jest jednak w pełni kompatybilny ze starszymi urządzeniami. Dodatkowo, tym co go wyróżnia, jest dbałość o środowisko naturalne. USB 3.0 mimo większej prędkości przesyłu danych potrzebuje do tego znacznie mniej energii.  

Piękno w każdym detalu 
Każdy egzemplarz notebooków z kolekcji Bamboo jest rygorystycznie testowany pod kątem spełnienia norm jakości firmy ASUS. Ekrany muszą otrzymać gwarancję „Zero Bright-Dot”, która zapewnia brak martwych pikseli. Modele te są również zaopatrzone w technologię ASUS Splendid Video Intelligence, która gwarantuje doskonałą ostrość i jakość obrazu.