Portal jejPsyche.pl opublikował artykuł, który ujmuje w reguły kobiecą ale i męską atrakcyjność. Na co więc warto zwrócić uwagę, żeby stać się bardziej atrakcyjna w oczach płci przeciwnej?

Talia osy
Okazuje się, że najatrakcyjniejsi mężczyźni to ci, którzy mają tylko lekko zarysowane mięśnie. Z opinii ankietowanych kobiet wynika, że kaloryfery są do ostrzału! Mężczyźni natomiast w pierwszej kolejności zwracają uwagę na wcięcie w talii, a dopiero później na biust i pośladki. To właśnie szerokie biodra działają na męską nieświadomość, ponieważ wiążą się z szeroką miednicą i wysokim poziomem estrogenów, co jak wiadomo wiąże się z dużą płodnością. W programie Clever (tvn) padła naukowa teoria dowodząca, że o atrakcyjności w tym względzie świadczy proporcja pomiędzy obwodem tali a obwodem bioder. Może warto sprawić sobie dobrze skrojony gorset?

Symetryczne rysy twarzy
Tym piękniejsza twarz, im bardziej symetryczna. I tu znowu wpływ nieświadomości, która wie, że symetria ciała to zdrowsze geny. Niesymetryczna twarz to cecha, która występuje na przykład przy schizofrenii.

Postawa ciała
Ta cecha zawiera dużo cennych informacji. Ktoś idący szybko, roztrzepany i zgarbiony będzie oczywiście mniej atrakcyjny od pewnego siebie, wyprostowanego i spokojnego eleganta. Zgarbiona sylwetka ciała i wzrok wpatrzony w podłogę dają innym do zrozumienia, że osoba sama w siebie nie wierzy. Trudno wobec tego innym uwierzyć w nią. 

Zapach
Silny afrodyzjak. Zwłaszcza dla kobiet w okresie owulacji, które mają wówczas znacznie bardziej wyczulony węch. Dużo intensywniej odbierają wtedy męskie feromony. Zapach w dużym stopniu wpływa na kobiety i na mężczyzn.

Głos
Barwa głosu ma istotne znaczenie zwłaszcza dla kobiet. Męski tembr głosu potrafi je onieśmielić i zauroczyć. Atrakcyjność jest tym większa, im spokojniejszy głos i im bardziej rozluźnione struny głosowe. Niski głos u mężczyzny świadczy o wysokim poziomie testosteronu a co za tym idzie, apetycie seksualnym.

Sposób komunikacji
Patrzenie w oczy, uważne słuchanie i stosowanie parafrazy sprawia bardzo dobre wrażenie na rozmówcy. Jeśli czuje się uważnie słuchany czuje się ważny. A to bardzo wpływa na odbiór drugiej osoby jako atrakcyjnej. Dodając jeszcze kwiecisty styl wypowiedzi, elokwentny język i zawadiacki uśmiech – to robi wrażenie.

Częste spotkania
Im częściej się z kimś widujemy, tym staje się on atrakcyjniejszy. Jeżeli tego kogoś lubimy lub jest dla nas neutralny. W przypadku braku sympatii do tej osoby, efekt może być wręcz odwrotny.

Niedostępność
Niedostępna kobieta, a więc taka, o którą trzeba walczyć, która ma w sobie tajemnicę. To typ, który zyskuje na atrakcyjności. Im trudniej kobietę zdobyć, tym bardziej warta zdobywania się wydaje. Tak w każdym razie uważa się w teorii...