Na tle kobiet z południa, gdzie zróżnicowanie koloru oczu, włosów i cery jest niewielkie, Polki są piękne, bo przede wszystkim oferują pełną gamę typów urody: blondynki, brunetki, rude, szatynki o oczach brązowych, szarych, zielonych, miodowych i o zróżnicowanej sylwetce. Na południu niestety mężczyźni nie mają takiego wyboru, a do tego ich kobiety są niskie, pulchne, często z wąsikiem.

Ale my polki po prostu mamy cos w sobie. Studiujemy i spełniamy swoje marzenia, złośliwie mówi się ze ładne kobiety nie potrzebują studiów bo nadrabiają urodą, ale myślę, że dla Polek to jest kwestia ambicji, po prostu chęć dojścia do sukcesu samej, z odpowiednim bagażem wiedzy i możliwością zdobywania doświadczenia. Nie mamy zamiaru rezygnować z marzeń. Jesteśmy inteligentne, często dojrzałe ponad swój wiek, samodzielne i ambitne. 

Moim zdaniem Polki są pełne uroku i ciepła. Są zaradne i to właśnie dlatego jesteśmy dość wysoko w ogólnej klasyfikacji. Jesteśmy tez często tradycjonalistkami. Marzymy o rodzinie pełnej i szczęśliwej i często dla niej poświęcamy swoje kariery, życie towarzyskie. Zajmujemy się tym co dotyczy naszej rodziny, bronimy jej wartości. Nadal wiele z nas kultywuje rodzinne święta i nie wyobrażamy sobie żeby mogły być inne. Wakacje też planujemy w gronie naszej rodziny.

Myślę, że nie mamy się czego wstydzić. Na tle Europejek nie wychodzimy blado. Jesteśmy doceniane, budzimy podziw i szacunek wśród mężczyzn. Doceniają nas ponieważ jesteśmy odporne na przeciwności losu, podjecie rozwiązania problemu nie przeraza nas. Akceptujemy rzeczywistość taką jaka jest i staramy się w niej jak najlepiej poruszać, przyswajać ją lub pokonywać a nie tylko stać wobec niej biernie.

Dlatego jesteśmy doceniane przez mężczyzn z innych krajów, szkoda, że nasi rodzimi często tego nie zauważają!