Nowe Audi R8 pełne jest wizualnych modyfikacji. Nowy wyświetlacz, możliwość zamówienia samochodu w tak modnym przecież kolorze matowym czy znakomita 7-biegowa skrzynia automatyczna S tronic. Tarcze wykonane z włókien węglowych, oświetlenie LED, nowe lusterka czy wloty powietrza. Te wszystkie elementy uatrakcyjniają supersportowe Audi. Sprawiają, że model jest jeszcze bardziej pożądany.

Napęd modelu przygotowała firma Quattro GmbH. Nowi silnik V10 zapewnia jeszcze lepsze parametry. Warto wspomnieć o związkach AUDI R8 z samochodami Lamborghini. Przecież to ten sam koncern, stąd identyczne DNA modeli.

Audi R8 zakupimy w kolorach Ibis White oraz Brilliant Red. Ponadto do wyboru mamy barwy metaliczne i pięć perłowych. Efekt matu dostępny jest jako wartość dodana. Audi zaprezentuje zarówno Coupe, jak również wersję Cabrio, zwaną Spider.

Silniki są montowane ręcznie. V8 o pojemności 4,163 i V10 z 5,204 pojemności zachwycają parametrami.

Audi R8 V10 Coupé ze skrzynią S tronic przyspiesza od zera do 100 km / h w 3,6 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 314 km. Z manualną skrzynią biegów sprint do setki zajmuje 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 316 kilometrów na godzinę. Choć gentlemani o to nie pytają, warto dodać, że średnie spalanie wynosi 13,1 litra paliwa na 100 km.

Znakomity samochód dla tych, którzy unikają ostentacji i pragną rzeczywiście sportowych wrażeń. Alternatywa dla Lambo i Ferrari.

Autor: rdkns