Audi zmieniło decyzję. Pod wpływem presji klientów zarząd firmy zadecydował, że ograniczona do 500 sztuk produkcja modelu RS3 to zbyt mało. Na rynek póki co trafi kolejne 250 sztuk modelu.

Chętni muszą decydować się szybko. Pierwsza partia została wyprzedana zaledwie w kilka dni po premierze. Przypomnijmy, że samochód zadebiutował podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. Koszt zakupu w Wielkiej Brytanii to niecałe czterdzieści tysięcy funtów.

Parametry samochodu nie ulegną zmianie. Do dyspozycji otrzymujemy napęd na cztery koła, czyli legendarne Quattro. Pojazd napędza dobrze znana 2,5 litrowa turbodoładowana jednostka. W standardzie otrzymamy siedmiobiegową skrzynię S-tronic z podwójnym sprzęgłem.

RS3 osiąga 100 km / h w ciągu niecałych 5 sekund. Czas deklarowany przez producenta to 4,6 sekundy.

Wygląd podkreślają detale wykonane z włókna węglowego i 19 calowe alufelgi. Otrzymamy je w kolorach szarym oraz odcieniach czerwieni i czerni.

Audi zmierzy się z lokalną konkurencją. Monachium wystawiło do boju BMW M135i, które jest oferowane w bardziej atrakcyjnej cenie i mimo wszystko zapewnia większy prestiż. M GMBH i BMW oferuje póki co więcej emocji i większą legendę marki. Obojętny nie pozostaje również Mercedes ze swoim A45 AMG. W tym wypadku Audi reprezentuje jednak inną ligę.

Co sądzicie o tym modelu ?

Autor: Radek Rola