Od 25 października w rzymskim muzeum Ara Pacis można oglądać wystawę poświęconą Audrey Hepburn- „Audrey In Roma”. Jest to kolekcja niepublikowanych dotąd zdjęć aktorki, jej dokumentów, osobistych pamiątek, a także ubrań i biżuterii. Inspiracją do zorganizowania wystawy, było obchodzone w tym roku pięćdziesięciolecie „Śniadania u Tiffany’ego”.

Audrey Hepburn to ikona stylu. Gwiazda dużego formatu. Za rolę w „Rzymskich wakacjach” otrzymała Oscara, a w „Śniadaniu u Tiffany’ego” oczarowała kobiety na całym świecie swoim wizerunkiem i stylem bycia. Także i dzisiaj jej styl jest naśladowany, a „małą czarną”, w której zaprezentowała się w „Śniadaniu…” można uznać za kreację wszechczasów…

Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że aktorka zajmowała się także działalnością charytatywną. Współpracowała przede wszystkim z UNICEFem. Podróżowała po całym świecie, była przede wszystkim w Wietnamie, Etiopii, Somali, by wspierać ubogich, zwłaszcza dzieci. By kontynuować Jej działalność organizatorzy wystawy (synowi aktorki) postanowili pieniądze z biletów przekazać na szczytny cel: walkę z głodem i pomoc niedożywionym dzieciom.

Rzym to ukochane miasto Audrey. Mieszkała tam przez 20 lat. Może warto właśnie teraz wybrać się na prawdziwe „rzymskie wakacje”? Wystawa potrwa do 4 grudnia.

 

Autor: Justyna Opólska