Fineart's Dom Aukcyjny przygotował dla swoich klientów Aukcję Sztuki na Papierze, która rozpocznie się 6 Marca o godz.19.00, a zakończy się 8 Marca o godz. 21.00. Katalog aukcyjny zawiera wyselekcjonowany zbiór prac na papierze młodych, zdolnych artystów. Wśród nich znajdują się Robert Kuta, Katarzyna Matylda Kręcicka, Natalia Tarnawa czy fotograf Jarosław Jarema.

Proponowane prace to kolaże, rysunki, linoryty, sitodruki oraz odbitki fotograficzne. Papier to coraz bardziej doceniane medium na rynku sztuki. Licytacja będzie prowadzona w trybie On-Line. Rosnąca liczba transakcji zawieranych za pośrednictwem sieci sprawia, że sprzedaż internetowa jest obecnie najbardziej dynamicznie rozwijającym się segmentem światowego rynku sztuki.

Prawie połowa transakcji aukcyjnych dokonywana jest za pośrednictwem sieci. Zagranicą zdążył się już pojawić szereg przedsięwzięć skoncentrowanych na tym obszarze. Zauważają go również najpoważniejsi gracze, tacy jak Sotheby's (podjęło współpracę z eBay) i Christie's (rozwija własny system sprzedaży internetowej). Prognozuje się, że w ciągu najbliższych czterech lat światowy rynek sztuki sprzedawanej online będzie się rozwijał w tempie 19% rocznie, a jego wartość wzrośnie z 1,57 mld do 3,76 mld dolarów w 2018 r.

Aukcja Sztuki na Papierze odbędzie się pod adresem: http://www.fineartsah.com/aukcje. Tam znajdą Państwo również wszelkie informacje oraz katalog aukcyjny. Warto zainwestować w sztukę, która po latach zwróci się z nawiązką.

Serdecznie zapraszamy.