Ominął Cię kolejny awans?

Dlaczego niektórzy są wykształceni, mają bardzo wysokie kwalifikacje, ciekawe CV, a jednak nie mogą dostać dobrej pracy, lub awansu. A niektórzy idą jak burza, tylko po mizernych szkoleniach.
Od pewnego czasu specjaliści od psychologii pracy przekonują nas, że podstawą sukcesu są cechy dotychczas pomijane.

Jeżeli chcesz być lepszy po prostu postaraj się podnieść swój czynnik "S".
Naukowcy z Uniwersytetu Columbia dowiedli, że to, czy jesteśmy popularni czy nie, ma decydujące znaczenie w karierze.

Psycholog Dawid Goleman, promujący teorię inteligencji emocjonalnej, jest jednym z wielu przedstawicieli nurtu psychologii humanistycznej. Teoria inteligencji emocjonalnej zakłada, że dla naszego życiowego powodzenia, spełnienia w życiu zawodowym, rodzinnym i społecznym, inteligencja racjonalna (np. badana testem na inteligencję IQ) nie jest jedyną i najważniejszą cechą; nie tylko ona wpływa na zaradność człowieka.
Najważniejsza bowiem jest inteligencja emocjonalna, będąca umiejętnością pracowania ze swoimi emocjami.

Mimo, że cała ludzkość wiecznie była nastawiona na na rozwijanie intelektu, umysłu logicznego i racjonalnego, to tak naprawdę dojrzałość emocjonalna jeszcze bardziej wpływa na nasze życiowe umiejętności i sukcesy.


Wybuchowi, emocjonalni, niesympatyczni pracownicy są odbierani jako osoby aroganckie. Natomiast osoby, które mają rozwiniętą inteligencję emocjonalną uchodzą za pracowników bardziej zmotywowanych, solidnych, którym można zaufać.

Dlatego właśnie to oni często dostają podwyżki, czy awanse.

Tutaj kilka porad jak podnieść swój czynnik "S":
Bądź życzliwy
Nie wybuchaj, nie denerwuj się
Wysłuchuj innych
Bądź pewny siebie
Używaj właściwych słów
Dbaj o kontakty