Proste i eleganckie, ale niezwykle przytulne meble i detale to cały urok wnętrza. Oki Sato z Nendo odniósł się tutaj do tradycji Japonii, w której łazienki zawsze były wspólne: rodziny często kąpały się razem, a jeszcze kilkadziesiąt lat temu publiczne łaźnie były powszechne.

Nendo i Bisazza Bagno - łazienka

Mozaikowe okna i ławka z marmuru karraryjskiego obłożonego mozaiką z przezroczystych elementów nadają wnętrzu niezwykle elegancki charakter. Dodatkowo, wszystkie elementy wystroju wydają się nawzajem dopełniać. Można je dowolnie ze sobą komponować w indywidualną i niepowtarzalną całość.

Nendo i Bisazza Bagno - łazienka

Prostokątne formy mebli złożonych z cienkich drewnianych listew, mogłyby wydawać się zbyt surowe i nieprzystępne, gdyby nie jasny, ciepły kolor modrzewiowego drewna. Ten niezwykły odcień delikatnie kontrastuje z bielą pozostałych elementów. Dzięki temu cały komplet jest przyjemny dla oka.

Nendo i Bisazza Bagno - łazienka

Celem Nendo było stworzenie intymnego pomieszczenia, w którym jednocześnie ludzie nie będą się obawiać bycia razem, a może nawet będą mieli poczucie wspólnoty. Komplet zaprojektowany dla Bisazza Bagno to udane połączenie wschodniej i zachodniej tradycji z fantazją i pomysłowością. Nic dziwnego, że spotkał się z uznaniem podczas tegorocznego Fashion Week w Mediolanie.

Nendo i Bisazza Bagno - łazienka

 

Autor: Maria Pallado.