orientalna moda


Azjatycka moda przestała być utożsamiana ze złymi jakościowo podróbkami. Azja stała się kontynentem, na którym zaczął rządzić nowoczesny styl. Na uwagę szczególnie zasługuje Hong Kong, który obok Londynu, Paryża i Mediolanu przeistoczył się w kolejną stolicę mody.

Targi w Hong Kongu od  lat goszczą najlepszych światowych i rodzimych projektantów. Hong Kong Fashion Week jest międzynarodową imprezą organizowaną co roku w dwóch edycjach: jesienno-zimowej i wiosenno-letniej. Dzięki takim wydarzeniom azjatycki, modowy biznes kwitnie. W zeszłym tygodniu, w Hong Kongu, Gianvito Rossi marka eleganckich, wyrafinowanych szpilek, otworzyła swój pierwszy butik w całej Azji.
Dla wielu projektantów azjatyckie style stają się inspiracją. Just Cavalli, Louis Vuitton, Kenzo  czy Prada  to tylko nieliczne przykłady marek, które mają propozycje inspirowane wschodem.

Mnogość orientalnych stylów przypada do gustu zwłaszcza młodym odbiorcom, którzy chętnie noszą wyraziste i intensywne barwy.

Moda azjatycka stara się także łagodzić obyczaje w krajach muzułmańskich. W Tajlandii projektanci zorganizowali pokaz, który miał na celu poszerzenie zasięgu mody azjatyckiej, zwłaszcza w sąsiedzkiej Malezji i Indonezji. Projekt ten został odebrany bardzo pozytywnie. Co roku Tajlandię odwiedzają turyści z krajów arabskich: Arabii Saudyjskiej, Dubaju i Kataru. Mimo, iż najczęściej przyjeżdżają tu w celach zdrowotnych, wielu z nich większość swoim pieniędzy wydaje właśnie na ubrania. Oby nowe modele tajskich projektantów urzekły nową klientele.

Hong Kong stolicą mody

azjatycka moda

azjatycka moda łagodzi obyczaje

Moda azjatycka stawia na kolory

projektanci czerpią inspiracje z mody azjatyckiej

długa, żółta sukienka