Najgorętsze miasto świata.  Egzotyczne, niesamowicie specyficzne pod niemal każdym  względem.
Architektura Bangkoku jest bardzo niespójna. Trudno dostrzec porządek i harmonię, przyglądając się chaotycznej zabudowie miasta. Na tym jednak, na tym zróżnicowaniu opiera się cały jego urok.
Nie tylko architektoniczne różnice cechują Bangkok. Pojawiają się w każdym miejscu, na każdej płaszczyźnie.
To niezwykłe miejsce, gdzie Zachód spotyka się ze Wschodem. Gdzie cywilizacja walczy o pierwszeństwo z tradycją.
To miejsce, gdzie otwierając butiki najbardziej ekskluzywnych marek, odprawia się religijne obrzędy.
Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od Starego Miasta.  Najwięcej atrakcji turystycznych znajduje się właśnie tam- jest  otoczone przez wodę, a jego środek stanowi wyspa zwana Rattanakosin.
Spacerując po stolicy Tajlandii możemy natknąć się zarówno na gigantyczne nowoczesne wieżowce, jak i malutkie zakłady rzemieślników, którzy wykonają dla nas gliniane miseczki.
Podróżować po Bangkoku możemy nie tylko pieszo ( ze względu na dużą powierzchnię byłoby to zbyt męczące), komunikacja jest bardzo rozbudowana. Nie tylko naziemna. Stworzono specjalną linię kolejki napowietrznej, dzięki której można poruszać się szybko i wygodnie.

Trzeba koniecznie zobaczyć Wat Rajabopit - świątynię znaną ze swej niezwykłej konstrukcji i dekoracji oraz Wat Suwannaram, ukrywającą we wnętrzu szczególnie piękne malowidła ścienne.
Nie tylko samo miasto oferuje atrakcje. W okolicy znajdują się miejsca równie ciekawe.
Wśród nich jest Damnen Saduak- najpiękniejszy w Tajlandii pływający targ. Codziennie chłopi z całej okolicy oferują tam swoje produkty z załadowanych do pełna łodzi. Najciekawiej jest na targu pomiędzy godziną 8 a 10 rano.
Warto wybrać się również na przejażdżkę koleją przez „Most śmierci”, który znajduje się 130 km na zachód od Bangkoku, w pięknej okolicy z wodospadami, malowniczymi dolinami i jaskiniami