Planszówki, karcianki, gry figurkowe potrafią wciągać tak samo, a nawet bardziej niż popularne gry komputerowe. Kto nie wierzy, niech sam się przekona w piątek 27 kwietnia pod fontanną CH Blue City.

Kiedy ekran komputera męczy, pora spędzić trochę czasu z ludźmi w "realu". Usiąść z nimi przy stole i przenieść się razem w inny wymiar… Błękitny Festiwal Gier i Zabaw, który odbędzie się pod patronatem firmy Graal oraz wydawców gier, m.in. Egmont, Granna, Gry Leonardo, Wargamer, CD-Projekt: Bez Prądu, to idealna do tego okazja.

Przy kilkudziesięciu stolikach będą odbywały się pokazy i nauka gier, prezentacje oraz konkursy z nagrodami dla uczestników. W ofercie gry zarówno dla najmłodszych (już od 2-3 roku życia), dla młodzieży, jak i osób dorosłych. Będą wielkoformatowe wersje gier Egmontu (m.in. "Pędzące Żółwie", "Skubane Kurczaki") i Granny (Qubix, łamigłówki Smart), makiety, figurki i pokazy rozgrywki w systemy: "Ogniem i Mieczem" (odwzorowujący bitwy prowadzone przez wojska Rzeczpospolitej z okresu potopu szwedzkiego) oraz "Flames of War" (obrazujący starcia z II wojny światowej), a także prezentacja gry Carrom, indyjskiej wersji bilarda, rozgrywaną na stołach o wymiarach ok. 1x1 m, gdzie strzelamy palcami w pionki. Do tego podczas festiwalu zaprezentują się inicjatywy wspierające popularyzację gier planszowych w Warszawie, takie jak np. Stowarzyszenie "Szlak Grunwaldzki".

Centrum handlowo-rozrywkowe Blue City to unikalny w skali kraju projekt centrum czwartej generacji, łączący w sobie funkcje handlową, rozrywkową i biurową. Blue City to ponad 200 sklepów, restauracji, barów, kawiarni i punktów usługowych, duże centrum rekreacyjne, bogata oferta sportowa i atrakcje dla dzieci. Zapraszamy na www.bluecity.pl

Dołącz do nas na Facebook.com: www.facebook.com/CHBlueCity