Kiedy Beyonce pokazała się w sandałach Balenciagi na Amer­i­can Music Award w 2007, każdy oniemiał z zachwytu. Buty są prawdziwym arcydziełem, który jest bardzo ciężko powtórzyć. Pamiętacie rolki, do których wkłada się buty? Zanim powstały obecne rolki, na rynku można było tylko znaleźć takie z plastiku, które można było dopasować do rozmiaru stopy. Zazwyczaj były one kolorowe i bardzo twarde. Właśnie nimi inspirowali się projektanci Balenciagi tworząc na sezon jesień / zima 2007 „Closed Front Cage San­dals With Ankle Pads”
U Nas w Polsce, gwiazdy znane są od kopiowania oraz kiczu. Tym razem ofiarą „zachodnich kompleksów” padła Dominika Gawęda. Piosenkarka nigdy nie była znana z wyrafinowanego gustu. Jej inspirowanie się gwiazdami zza oceanu nigdy się dla niej dobrze nie kończy. Nie ma nic gorszego, jak ktoś bez wyczucia mody, ślepo ją naśladujący. Wokalistka Blue Cafe pojawiła się na konferencji prasowej fundacji Dziecięca Fantazja w jeansowej kamizelce, spodniach i butach....które są najgorszą kopią jaką można sobie wyobrazić, szpilek Balenciagi.
Te same kolory, wzór, forma. Grzechem by było powiedzieć, że są identyczne, bowiem nie chcemy obrażać pięknych sandałków Beyonce. Jednak z daleka są bardzo do siebie podobne. Nie wiadomo skąd ta okropna skóra się wzięła między kolorowymi częściami. Jak już Polskie gwiazdy muszą kopiować, to niech to chociaż robią dobrze.